Вимірювання температури і маски: стало відомо як працюватимуть заклади освіти з 1 вересня

Кабмін напрацював тимчасові рекомендації для дошкільних закладів, загальної середньої, фахової передвищої освіти і вищих навчальних закладів.

Про це повідомляє “Главком“, передає “Це моя Україна“.

Варто зазначити, що тимчасові рекомендації освітнім закладам для роботи з 1 вересня в умовах адаптивного карантину вже затвердив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Тимчасові рекомендації розроблені для дошкільних закладів, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів – зазначають у МОН.

Отже, коротко про самі рекомендації:

png 79

Вимірювання температури і маски на вході

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим.

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.

Також персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,2 градуси Цельсія. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язкови.

Адаптація освітнього процесу: що варто знати

Навчальним закладам також рекомендовано адаптувати освітній процес.

Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити:

  1. місця для обробки рук антисептиками на вході у всі приміщення;
  2. збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;
  3. підготовлені санітарні кімнати (рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;
  4. плакати, банери про респіраторну гігієну і етикету кашлю);
  5. обладнані медпункти (безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту);
  6. розмітка на підлозі для дотримання дистанції та організованого руху коридорами;
  7. провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття;
  8. очищення та дезінфекція поверхонь (дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил і т. д. – після проведення занять в кінці робочого дня).

Скасування «шведського столу» та інструктаж персоналу

Варто зазначити, рекомендації також встановлюють особливості організації харчування. Так, у період карантину не дозволяється харчування за типом «шведського столу» та з самообслуговуванням. Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб. Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток.

Керівники закладів також мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо того, як запобігти зараженню та поширенню коронавірусу, як реагувати на симптоми Covid-19, як правильно використовувати і утилізовувати маски/респіратори, рукавички. Крім того, закладам рекомендовано розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками Covid-19 у закладі.

Шкільний транспорт: що варто знати

Встановлено рекомендації щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 градусів Цельсія. Салон транспорту необхідно дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміні. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Нагадаємо, раніше у Міносвіти розповіли, на коли планують початок нового навчального року.