Українець розповів про знущання і жахливі черги в українському консульстві у Варшаві

Неприємна ситуація трапилася з українцем в українському консульстві у Варшаві.

Про цю ситауцію розповів українець Микола Кравчук, який на даний момент працює в Польші, передає “Це моя Україна“.

Отже, Микола розповідає, що його чекало в українському консульстві:

Хочу поділитись своїми враженнями після відвідування українського консульства у Варшаві по вул. А.Maiczewskego 17.

Історія така: у мене закінчився термін дії закордонного паспорта. Хотів виготовити через консульство не виїзжаючи до України. Але у квітні припинили прийом документів через короновірус, три місяці консульство налагоджувало роботу і накінець у липні запрацювала електронна черга, зареєтрувався ,надіслали підтверження . Чекав ще кілька тижнів своєї черги.

Накінець вчора приїхав у визначений час сподіваючись що проблем не буде. Не тут то було.

Прийшовши під консульство побачив великі натовпи людей.Про якусь чергу і вказану годину не було і мови.

Після кількох годин штовханини попадаю в середину приміщення. Але і це ще не кінець в залі знову натовп і немає інформації який відділ чим займається. На кінець у людей в черзі вдається дізнатись де ставати в чергу.

В цьому відділі де зайняв чергу працює два вікна по прийому документів. Спостерігаючи за чергою помітив що одна працівниця вік 50+ після кожного розгляду документів бігає десь на поради в інші кабінети ,триває це довго , нервово і з поверненням документів без розгляду. Бачивши це, стараюсь попасти до сусіднього вікна де працює більш компетентний працівник. Приймає мене бюрократ років 40+ впізнаю в ньому працівника з яким стикався років 5 тому. Ну думаю повезло. Бере в мене документи нишпорить ,звіряє, хмурить брови.

І тут у нього просвітлення з помішкою повертає документи. Знайшов у мене помилку,виявляється що при ставанні на ел.чергу я допустився помилки вибрав не той вид послуг. Всі мої доводи про те що вони один і той самий відділ , що у мене пішли місяці щоб до них попасти нічого не дали. Назначити якиїсь інший день вони не можуть. Спробував знову стати на ел.чергу не працює у них сайт, по телефону відповідає автовідповідач,писав кілька разів на ел.пошту не відповідають.

Браво міністерству закордонних справ за чудово організовану роботу в новому консульстві України у Варшаві. Передові українські методи впроваджуються у Європі. З сумом констатую , що в усіх польських установах де мені приходилось вирішувати питання , мені чужоземцеві завжди йшли на зустріч . Свої дотримуючись давних традицій , якщо є найменша можливість перешкодити тобі вони це з радістю зроблять.”

Читайте також: у 19 повітах в Польщі повертають карантинні обмеження.