Україна закликає Республіку Білорусь до максимальної терпимості – Зеленський

На сайті Президента України опублікували звернення Глави держави Володимира Зеленського, щодо ситуації з виборами в Білорусі.

Інформує Це моя Україна з посиланням на сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що Україна закликає Республіку Білорусь до максимальної терпимості, відкритого діалогу та відмови від насильства, адже саме такий підхід дозволить забезпечити вихід з важкої кризової ситуації.

«Ми закликаємо наших сусідів до максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства. Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу. Тому що тільки широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії. Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни й забезпечити її подальший рух до свободи та демократії», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський додав, що в іньшому випадку ескалація зростатиме, а це загрожує негативними наслідками.

Президент вважає, що зацікавленими в діалозі сьогодні, мають бути і протестуючі і уряд.

Нагадуємо “Стріляють у людей, багато поранених, сотні затриманих”: у Білорусі відбуваються масові заворушення

«Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно з суспільної довіри. Виключно з довіри. Сумніви ж у таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає. Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо», – сказав Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що тільки дотримуючись загальновизнаних у світі демократичних стандартів, намагаючись забезпечити власному народу його права та свободи, можна вийти з кризи.

Президент додав, що він особисто та Україна зацікавлені в тому щоб Білорусь була по-справжньому незалежною й демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі», – додав Зеленський.