Найстрашніше почнеться через пару тижнів: відомий лікар налякав українців прогнозом по коронавірусу

В Україні вкрай складна ситуація з коронавірусом. Вже у вересні варто очікувати піку захворюваності коронавірусною інфекцією.

Про це в інтерв’ю “Фактам” повідомив лікар-інфекціоніст вищої категорії, кандидат медичних наук Віталій Янченко. На думку лікаря, Україна поступово входить в пік захворюваності і розслаблятися ні в якому разі не можна.

У вересні хворих коронавірус може стати ще більше у зв’язку з відкриттям шкіл. Незважаючи на те, що діти переносять цю хворобу легко, вони також легко її і поширюють, каже лікар.

Так звана верхня точка захворюваності, за словами Віталія Янченко, буде в перші три тижні вересня.

Як зазначив медик, молодь і люди середнього віку з міцним імунітетом хворіють, може, і частіше, але помирають рідше. У той час як літні люди і люди з хронічними хворобами вкрай важко переносять коронавірус і частіше вмирають від інфекції.

“Я недавно по Інтернету консультував групу туристів, які в поході ночували в одному наметі. Все п’ятеро захворіли, але тільки у одного пацієнта трималася температура 39 градусів, а у інших – 37,5-38,5”, – розповів Віталій Янченко, пояснюючи що організм може по-різному реагувати на коронавірус.

Також лікар уточнив, що вірус атакує не тільки легені, як вважалося раніше, а й інші органи, зокрема серце, нирки, а також нервову систему.

Відзначимо, за весь час епідемії коронавирусу в Україні виявили 100 643 випадків зараження. Найбільше хворих COVID-19 зафіксували у Львівській області та Києві.

Упродовж минулої доби найбільше нових випадків зареєстровано у місті Київ (307), Чернівецькій (213), Івано-Франківській (174), Харківській (169), Львівській (146), Одеській (121) та Тернопільській (119) областях.

Читайте також: Аж 14 “червоних зон”: Кабмін оновив поділ коронавірусних зон.