Українцям обіцяють роботу в Mercedes і Coca-cola і “кидають” за кордоном. Як не потрапити на розвод

Заробітчани з України все частіше потрапляють на шахраїв, котрі беруть гроші за нібито працевлаштування за кордоном. Щоб не потрапити на гачок шахраїв слід уважно перечитувати договір, котрий вам пропонують підписати. Якщо в документі ідеться про надання “інформаційних послуг”, то підписувати такий договір дуже ризикова справа.

Інформує Obozrevatel

Не варто довіряти зовнішнім ознаком успішності агенства по працевлаштуванню. Мова іде про красиво облаштований офіс або позитивні відгуки користувачів в інтернеті. Якщо надання послуг по працевлаштуванню обійдеться вам в велику копійку, тоді краще звернутись за консультацією до юриста, щоб він перевірив документи.

До вашого відома нижче буде наведено приклади, як саме психологічно подібні контори обробляють заробітчан. Також чому звернувшись до агенції з настоящою ліцензією, ви можете мати проблеми з роботою за кордоном.

Робота в “Coca-cola” та психологічні прийоми впливу на заробітчан

У Вінницікій області правоохоронцями було “накрито” агенство з працевлаштування закордоном, яке видурювало кошти людей. Взамін високооплачуваної роботи люди отримували нелегальну роботу, а жили ледь не в бараках. А коли заробітчани контактували з агенцією, щоб вияснити ситуацію то їм повідомляли, що вони віддали 20 тисяч гривень за інформаційні послуги. Більше того заробітчан спритні ділки забезпечували підробленими ID-картками громадян ЄС, що могло перетворити жертв на співучасників злочину.

Як повідомив начальник управління прокуратури Вінницької області Сергій Гупяк:”Фірми обіцяли роботу в Чехії, Ізраїлі, Швеції, Німеччині, Норвегії, Польщі на фабриках, на виробництві деталей до автомобілів, на розливі питної води. Були навіть вакансії в Coca-Cola, на шоколадній фабриці Milka, згадувалися Mercedes та Volkswagen. Під час розмов працівники фірм давали гарантії, що все буде добре, що люди будуть працевлаштовані та зможуть добре заробити”.

Використовувався також психологічний прийом коли до потенційних заробітчан в черзі підсідала людина, яка вже нібито їздила від цієї фірми на роботу і нею дуже задоволена. Таким чином їх схиляли підписати договір нібито про добреоплачувану роботу.

Слід відмітити, що одна з фірм справді мала настоящу ліцензію по працевлаштуванню в Польщі. Правоохоронці оцінюють це як шахрайство, оскільки за законом працевлаштовувати в інші місця не можна. Тоді як фірма обіцяла роботу в тій же Норвегії, на що в неї не було ліцензії”, – сказав Гупяк.

Підстава з Європейськими ID

Спритні ділки відправляючи на “роботу” за кордон, вінницькі ділки забезпечували деяких заробітчан фальшивими ID-картками ЄС (посвідчення особи) – на випадок запитань правоохоронців про законність перебування в країні. Документи давали навіть тоді, коли люди про це не просили.

І тут виникає тонкий юридичний момент – якби заробітчани скористалися фальшивкою, то із жертв шахраїв вони стали співучасниками злочину. Щоправда, як повідомили у прокуратурі, таке торкнулося лише одного українця. Його потім депортували додому.