У Білорусі відбуваються масштабні протести на День народження Лукашенка: є затримані

Сьогодні, 30 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко святкує своє День народження. Жителі Білорусі в цей день вийшли знову на протест у зв’язку з фальсифікацією виборів. 

Варто зазначити, що вже у районі площі Незалежності в Мінську почалися перші затримання учасників протесту, ОМОН перекрив прилеглі вулиці.

За даними порталу Tut.by, людей прямо з тротуару заштовхують в автозаки. Тим часом величезна колона мітингувальників рухається в центр міста. Люди скандують «Живе Білорусь!».

Повідомляється також про перші зіткненнях мітингувальників з міліціонерами на проспекті Незалежності. Невідомі в чорному одязі забрали у демонстрантів довгий прапор і затримали мінімум одну людину.

Біля Парку Челюскінців в Мінську співробітники ОМОНу намагалися розбити колону протестувальників. Спочатку активісти розбіглися, але коли ОМОН поїхав, вони продовжили рух.

Видання Onliner пише, що сьогодні міліція зібрала журналістів біля парку імені Максима Горького в Мінську. Після перевірки документів представник МВС заявив, що в цілях безпеки під час мітингів журналістам переконливо рекомендується триматися на відстані близько 100 метрів як від міліціонерів, так і від «громадян, які будуть пересуватися» по місту.

Силовики ще з ранку посилили присутність в центрі, в тому числі біля стели «Мінськ – місто-герой», де проходили минулі мітинги.

Раніше МВС Білорусі повідомило про затримання 29 учасників протестних акцій, які пройшли напередодні в зв’язку з силовим розгоном мітингів 9-12 серпня. Сьогодні протести тривають з новою силою, у мітингувальників особливий настрій на честь Дня народження президента Олександра Лукашенка. Вони як і раніше вимагають його відставки.

Читайте також: В Білорусі хочуть змінити статус російської мови, – екс-глава Верховної Ради Білорусі.