“Може бути тільки нежить”: які симптоми COVID-19 у дітей, і на що звертати увагу

З початком навчального року кількість захворювань серед дітей на коронавірусну інфекцію в Україні значно зросло. Це є зрозумілим процесом, адже діти у школах більше комунікують між собою і ніхто не застрахований, що завтра його дитина захворіє на COVID-19.

Про перші симптоми захворювання, і що робити, якщо ви запідозрили у своєї дитини коронавірус, ТСН.ua розповіла дитяча інфекціоністка з Кривого Рогу, лікарка вищої категорії Світлана Куніцина.

Як говорить Світлана Куніцина, в період епідемії будь-які прояви якогось респіраторного захворювання потенційно повинні розглядатися, як можлива коронавірусна інфекція. Якщо у людини невелика або висока температура, є кашель, або нежить, то не можна виключати, що це може бути COVID-19. Тому що форми цього захворювання бувають абсолютно різні, від безсимптомних до середньої тяжкості і тяжких.

2 93 840x480 c 1

“Не скажу відсоток, але є такі публікації, де йдеться, що до 80% випадків інфікування коронавірусом — це стерті, безсимптомні або легкі форми, і близько 20% — протікають в середньо важкій і важкій формах. Якщо є якісь симптоми типу ГРЗ, вони на тлі епідемії звичайно ж повинні розцінюватися як потенційно можлива коронавірусна інфекція. Це — одне. Друге, ми розуміємо, що наявність пандемії не виключає можливість захворювання іншими респіраторними інфекціями вірусними або бактеріальними.

У когось є симптоми, характерні не тільки, але в основному для цього захворювання — гавкаючий кашель. Для коронавірусу дуже специфічний симптом це — втрата нюху. Насправді, ні за жодних інших респіраторних захворювань цей симптом особливо не спостерігається. Це – специфічний симптом”, — розповідає пані Світлана.

Інфекціоністка каже, що для будь-якого респіраторного захворювання характерні симптоми: підвищення температури, біль у горлі, кашель, нежить.

“Одразу говорили, що нежитю під час коронавірусу немає, а зараз ми бачимо, що це один з основних симптомів. Наявність нежитю не виключає можливості наявності коронавирусної інфекції. Кашель — він може бути, а може і не бути. Температура теж може бути різною від нормальної до гіпервисокої. Також присутня слабкість стомлюваність, сонливість. Навіть починається хвороба з того, що людина відчуває незрозумілу невмотивовану іншими причинами слабкість”, — говорить Світлана Куніцина.

За словами дитячої інфекціоністки, у дітей практично ті ж симптоми, що і у дорослих

“У дітей хвороба перебігає з підвищеною температурою у трьох чвертях випадків, які зареєстровані, кашель присутній також у 60% хворих.

Але у дітей, на відміну від дорослих, є відмінні симптоми — це блювота і понос. Акцент на тому, що все-таки діти хворіють легше, і ті важкі прояви у вигляді погіршення дихання, відчуття нестачі повітря, висока лихоманка — такі симптоми у них більш рідкісні. Коронавірус у дітей проходить найчастіше як середньої тяжкості ГРЗ”, — додає Світлана Куніцина.

Якщо ж батьки запідозрили у дитини коронавірус, медики радять не займатися самолікуванням, а звернутися за консультацією до фахівця.

“Як я вже говорила, під час пандемії наявність всіх інших респіраторних хвороб не виключається. У дитини підвищується температура і з’являється кашель. Природно, батьки звертаються до лікаря. Я хочу сказати що дітям, поки вони ходять до школи або садка і не мають контакт з підтвердженим випадком коронавірусу, навряд чи лікарі порекомендують пройти обстеження на коронавірусну інфекцію.

У моєї знайомої дитина пішла в дитячий садок і у неї з’явився всього-на-всього нежить, але на той момент стало відомо, що в дитячому садку виявили випадки коронавірусної інфекції, і обстеження у нього підтвердило коронавірус. Якби в цьому дитячому садку у когось з працівників не було підтвердженого COVID-19, то навряд чи б цю дитину хтось обстежив. Я як інфекціоніст, якби наші фінансові можливості дозволяли, рекомендувала б обстежити на COVI -19 методом ПЛР кожен випадок респіраторного захворювання. Це — дороге задоволення, і звичайно ж, в нашій країні це неможливо, а за гроші не кожен дозволить собі навіть один раз за епідемію зробити такий аналіз. Що робити, однозначно — звертатися до лікаря, показати дитину, і вже нехай лікар ухвалює рішення, обстежити її чи ні “, — зазначає лікарка.

Статті по темі:

“Боровся до останнього” від коронавірусу помер чоловік, якому збирали кошти на лікування.