У Словаччині ввели надзвичайний стан через COVID-19: стало відомо що заборонено

Уряд Словаччини схвалив повторне введення надзвичайного стану через пандемію коронавірусу, яке почне діяти на території країни вже з 1 жовтня.

Про це заявив прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович, передає “Це моя Україна“.

За його словами, стало відомо, що надзвичайний стан вводиться на 45 днів. Після цього уряд розгляне його скасування.

Як повідомив міністр охорони здоров’я Марек Крайчий, надзвичайний стан дозволить швидше закуповувати нові тести на коронавірус або захисне робоче обладнання, а в лікарнях дозволить переміщати співробітників туди, де вони найбільше потрібні.

За його словами, це стосується випадків, коли інфекційні ліжка в лікарнях будуть заповнені. Зокрема, коли необхідно буде надавати ліжка для пацієнтів в інших палатах, і переводити персонал для догляду за хворими.

З 1 жовтня в Словаччині будуть заборонено проведення масових, культурних і спортивних заходів, а також сімейних і корпоративних свят і мес. Весілля, похорони і хрещення будуть дозволені, але тільки в рамках самих церемоній, а не подальших сімейних зібрань.

Заклади громадського харчування будуть працювати з 6:00 до 22:00, крім служб доставки і продажу їжі на винос.

У магазинах буде обов’язково дотримання двометрової дистанції між відвідувачами, також кількість кошиків, якими користуються покупці, буде обмежена.

При цьому, прем’єр-міністр Словаччини додав, що змін прикордонного режиму не буде. На його думку, немає сенсу вводити обмеження на поїздки в Австрію чи Угорщину, оскільки Словаччина має таке ж зростання числа коронавірусних інфекцій, як і її сусіди.download 2

Відзначимо, згідно з Конституцією Словаччини, надзвичайний стан може бути оголошено максимум на 90 днів у разі загрози життю і здоров’ю людини.

Нагадаємо, влада Словаччини через загрозу поширення епідемії Cоvid-19 вводили надзвичайний стан на всій території країни під час першої хвилі пандемії коронавируса – з 12 березня по 15 червня.