Чехія слідом за Словаччиною вводить надзвичайний стан через COVID-19: перелік нових обмежень

У Чехії у зв’язку з ростом захворюваності на COVID-19 з 5 жовтня вводиться надзвичайний стан (НС). Відповідну пропозицію міністра охорони здоров’я Чеської Республіки Романа Примули було схвалено урядом 30 вересня.

Про це повідомляє “Це моя Україна” з посиланням на рішення уряду Чеської Республіки.

«Ми знаходимося в ситуації, яка не розвивається сприятливо. Ми наближаємося до цифр, які починають обмежувати можливості нашої системи охорони здоров’я», – сказав глава чеського МОЗ і уточнив, що на даний момент в лікарнях більше немає вільних місць і в разі подальшого зростання кількості інфікованих Сovid-19 ця ситуація буде відображатися на інших пацієнтах.

Надзвичайний стан буде введено терміном на місяць. При цьому надзичайний стан буде супроводжуватися заходами, оголошеними Міністерством охорони здоров’я терміном на 14 днів. Якщо епідеміологічна ситуація покращиться, ці обмеження будуть зняті через два тижні.

«Нам необхідно стабілізувати ситуацію. Я дійсно впевнений, що не буде необхідності подовжувати надзвичайний стан, оскільки, якщо ситуація не зміниться протягом місяця, це буде повний провал», – заявив Примула.

При цьому він зазначив, що мета надзвичайного стану полягає в тому, щоб один пацієнт не міг заразити більше однієї людини. Таким чином, репродуктивне число повинне скласти менше 1 (в даний час 1,24).

Так, за рішенням чеського уряду впроваджують наступні обмеження (ПЕРЕЛІК):

Навчання

– На 14 днів закриваються середні школи в «червоних» і «помаранчевих» регіонах. Організовується дистанційне навчання. При цьому в середніх школах зможуть очно проводитися практичні заняття.

– У початкових школах скасують уроки співу, у учнів другого ступеня – уроки фізкультури. Замість фізкультури діти гулятимуть.

– Студенти вузів залишаються на дистанційному навчанні.

Масові заходи

– В закритих приміщеннях в масових акціях зможуть брати участь не більше 10 осіб.

– Під відкритим небом – не більше 20 осіб.

– Виняток зроблено для судових слухань, засідань муніципальних органів влади, робітничих колективів, членів однієї сім’ї.

– Спортивні зали, басейни і аквапарки продовжать роботу, але в них не можна проводитимуть масові заходи.

– І найцікавіше виняток: в богослужіннях зможуть брати участь до 100 чоловік, але їм не дозволять співати.

Весілля і похорони

Ліміт учасників таких заходів вище, ніж у інших масових акцій, – 30 осіб. Він почне діяти не 5 жовтня, а 19 жовтня. Як то кажуть, не затягуйте.

Театри та кіно

– У залі зможуть бути присутніми до 500 осіб.

– Скасовуються «перерви на їжу» (чи залишаться антракти як такі, невідомо).

– Забороняються мюзикли, оперні вистави та будь-які виступи, пов’язані зі співом.

–  не зможуть проводитися бали.

Ресторани

– За одним столом зможуть збиратися не більше 6 чоловік.

– Заклади громадського харчування як і раніше не будуть працювати з 22:00 до 06:00 (без урахування продажу їжі на винос).

Спорт

– Офіційні спортивні змагання будуть проводитися без глядачів. Максимальна кількість учасників – 130.

– В аматорських спортивних змаганнях не зможуть брати участь більше 20 чоловік, але там, де людей можна розділити на групи (наприклад, на легкоатлетичних стадіонах), ліміт в 20 людей буде діяти для кожної з груп.

Додаткові обмеження поки не вводяться для магазинів і торгових центрів, перукарень і салонів краси.

Про запровадження нових обмежень на кордоні на разі не відомо.

image 6

Нагадаємо, Чехія була однією з перших країн Євросоюзу, де був введений режим НС у зв’язку з пандемією COVID-19. Це дозволило республіці утримати ситуацію під контролем, а рівень захворюваності виявився одним з найнижчих в ЄС. Однак після зняття карантинних заходів ситуація почала різко погіршуватися. Всього в Чехії на даний момент більше 68 тис. pаражених, померли понад 600 осіб. Число жертв коронавирусу у вересні перевищило квітневий максимум.

Нагадаємо, раніше у Словаччині ввели надзвичайний стан через COVID-19: стало відомо що заборонено.