Міністерство освіти офіційно скасувало обов’язкове ЗНО з української мови та літератури

МОН офіційно скасувало обов’язкове комплексне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури.

Про це повідомляє народний депутат України Володимир В’ятрович на своїй сторінці у фейсбук, передає “Це моя Україна“.

Так, вже у 2021 року складатимуть тест тільки абітурієнти, що вступають на гуманітарні та соціальні спеціальності. Для інших обов’язковим залишиться тільки тест з української мови, повідомляється на сайті відомства.

Також Володимир В’ятрович написав, що, перед тим як затвердити наказ про правила прийому, відомство “імітувало громадське обговорення”.

Він зазначив, що під час обговорення уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, Львівський національний університет, Острозька академія, Київський університет імені Грінченка, вчені, мовознавці, діячі культури, а також громадські організації закликали уряд зберегти комплексне ЗНО з мови та літератури.

121578928 1613454562169855 2152740757912343927 o
Володимир В’ятрович

Також В’ятрович додав, що депутати з різних фракцій надіслали звернення міністру освіти Сергію Шкарлету.

“Ми закликали внести необхідні зміни в проєкт наказу МОН та забезпечити збереження комплексного ЗНО з української мови та літератури для вступу на всі спеціальності. Днями у відповідь на це звернення отримав широку відписку ні про що, а тепер ось МОН видало наказ, проігнорувавши всі поправки. Шкода від такого кроку очевидна. Користі – жодної”, – написав нардеп.

Статі по темі: В Одесі вчителька жорстко накинулася на дитину через те, що та відповіла українською мовою