Екс заступнику міністра оборони, світить термін за неякісні бронежилети

Екс заступнику міністра оборони інкримінують бездіяльність військової влади, вчинена в умовах особливого періоду.

Про це повідомляється на сайті Національної поліції України

Правоохоронцям вдалось з’ясувати, що посадовець оборонного відомства за домовленістю з керівником комерційної структури, використовуючи свій вплив на структурні підрозділи Міністерства Оборони України. Він дав протиправну вказівку про закупівлю бронежилетів у конкретного товариства.

Після того, як встановилось, що військових крам не відповідає технічним вимогам, зокрема – пластини не оброблені, наявні гострі кути, захисні пакети не зшиті, замість того, аби зупинити постачання до Збройних сил України небезпечних для життя військових бронежилетів та повернути партію постачальникові, посадовець надав вказівку своїм підлеглим про прийняття партії бронежилетів та проведення розрахунків у максимально швидкі строки. Також, бронижилети були придбані за завищеними цінами. Державі завдано збитків на суму 41,9 млн грн.

Читайте також “Дуже важкий стан”: учасника АТО разом маленьким сином збила машина, дружина просить про допомогу

Сьогодні 20 жовтня, правоохоронці повідомили про підозру колишньому заступникові міністра оборони України.

Екс посадовцю інкримінують умисне, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, невиконання військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов’язками повинна була виконати, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 426 Кримінального кодексу України).

Також, ще п’ятьом підозрюваним посадовцям оборонного відомства, керівникові та службовій особі товариства-постачальника додатково було повідомлено про підозри – вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб.