“Подивіться на пальці”: вчені назвали новий симптом коронавірусу, який нагадує обмороження

У хворих на коронавірус осіб може з’явитися набряк та почервоніння пальців ніг. Запалення нагадує обмороження та може тривати впродовж кількох місяців.

Про це із посиланням на дослідження Міжнародної ліги дерматологічних спільнот і Американської академії дерматології повідомляє The Telegraph.

Варто додати, що так звані “ковідні пальці” з’являються впродовж перших чотирьох тижнів зараження.

“Схоже, є певна підгрупа пацієнтів, у якої після зараження COVID з’являється запалення пальців ніг, яке робить їх червоними і набряклими, а потім вони з часом стають фіолетовими”, – зазначає лікарка-дерматологиня Гарвардської медичної школи Естер Фріман.

DQSEq8GPOXGnOl6TxnIYf3S47Jt07BMwtPH30gOZ
ковідні пальці

Як говорить Естер Фріман, цей симптом проявляється у легкій формі та, в більшості випадків, зникає впродовж 15 днів без медичного втручання.

“Але ми спостерігали пацієнтів, у яких це тривало місяць чи два”, – додає лікарка.

Згідно із зареєстрованими у Міжнародному COVID-19 дерматологічному реєстрі даними, приблизно у половини пацієнтів спостерігалося запалення пальців ніг і близько 16% з них були госпіталізовані.

Додамо, що з понеділка, 2 листопада в Україні діятиме нове карантинне зонування, до “червоної зони” тепер віднесено аж 11 обласних центрів.