На Львівщині горіла унікальна святиня XVI ст.: просять допомогти відновити храм

Кілька днів назад у селищі Щирець Пустомитівського району горіла унікальна церква XVI ст. – храм Різдва Богородиці ПЦУ. Хоч і пожежу вдалося ліквідувати, але вона завдала значних пошкоджень у храмі. Тепер храм потребує відновлення і небайдужих просять про допомогу.

Так, Андрій Афтанас у своєму дописі фейсбуці зазначає наступне:

“Із великим смутком пишу ці рядки Вам, друзі. На превеликий жаль у нашому храмі Різдва Богородиці ПЦУ, сакральній пам’ятці XVI ст. національного значення ох. № 479/2 сталася пожежа. Встановлено, що причиною загоряння стало коротке замикання на мережевому вході. Пожежа розпочалася о 14 год. дня, коли у храмі вже нікого не було. Дякуючи випадковим свідкам і їхній оперативності, пожежу вдалося вчасно локалізувати і уникнути подальшого розповсюдження вогню. Але храм зазнав чималих втрат. Повністю зруйнована частина церкви (ризниця) і все майно, що знаходилось у ній, в тому числі і система опалення. Безповоротно пошкоджено паркетну частину Вівтаря, кіптявою знищені щойно виконані розписи алтарної частини, суттєво завдано збитків новому іконостасу та всій внутрішній частині церкви.
Громада робить все можливе для того аби відновити історичний храм. Але, на жаль, матеріальні втрати перевищують наші можливості. Тому, ми просимо у Вас небайдужих допомоги і підтримки у відновленні духовної святині.
Щиро дякуємо всім, хто відгукнеться на наше прохання. З повагою і молитвою за всіх Вас, настоятель храму о. Андрій.