Степанов звернувся до українців: “Ми дійшли точки неповернення і близькі до катастрофи”

Сьогодні з трибуни Верховної Ради до українців звернувся Міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Очільник МОЗ зазначив: “Кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусу”.

Про це повідомляє “Це моя Україна” з посинанням на МОЗ, вистув Міністра охорони здоров’я з трибуни ВР

Очільник медичного відомства наголосив, що ситуація з розповсюдженням Covid-19 в Україна наближається до критичної. І подолати її можна лише за умов відповідального ставлення кожного громадянина до карантинних правил.

Звертаюся до кожного, незалежно від того, де ви знаходитеся: тут, у сесійній залі, по той бік екрана телевізора, у громадському транспорті, в магазині, на роботі чи вдома. Я звертаюся до кожного українця. Ми дійшли точки неповернення і близькі до катастрофи”, – підкреслив очільник МОЗ.

122160480 1683930638436701 3831710344526351616 n
Очільник МОЗ Максим Степанов / фото moz.gov.ua

Максим Степанов продовжив, що ситуація критична не тільки в Україні, але й по всьому світу. Міністр сказав, що провідні європейські країни, вводять жорсткі карантинні обмеження. Навантаження від COVID-19 не витримують навіть найпотужніші медичні системи європейських країн.

Попереду – важкі часи. Наступні слова багатьом не сподобаються, але це факт: немає когось одного окремо відповідального за боротьбу з COVID-19. Ніхто в світі не здатен самотужки вирішити проблему коронавірусу. Більш того, ніхто ні за кого не вирішить цю проблему. Проскочити не вдасться. Настав час особистої відповідальності кожного. Так, я не обмовився. Коронавірус розповсюджується виключно від однієї людини до іншої. Тому кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусу”, – сказав очільник МОЗ.

Також, Міністр розповів, що багато людей нехтують носінням масок, дотриманням соціальної дистанції та користуванням антисептиком. Також нехтують заборонами МОЗ, та проводять масові заходи.

Можна скільки завгодно звинувачувати МОЗ, але ми не можемо за вас виконувати правила. Тільки ви самі можете вберегти себе. Тільки ви можете одягнути маску, помити руки та дотримуватись дистанції. Тільки ви самі можете у разі виникнення перших симптомів поводитися відповідально: звернутися до лікаря, ізолюватися, аби не наражати на небезпеку інших”, –  зазначив Максим Степанов.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні встановлено черговий антирекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19 – було зареєстровано 8 899 хворих.