В Україні хочуть посилити карантин, МОЗ запропонувало низку обмежень (відео)

Через стрімке зростання кількості нових хворих на коронавірус, МОЗ вимагатиме у Кабінету міністрів посилити карантин в Україні.

Про це повідомляє видання “Обозреватель” з посиланням на головного санітарного лікаря Олега Ляшко, під час щоденного брифінгу 5 листопада.

Можливі карантинні обмеження:

  • обмежити роботу спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів;
  • заборонити проведення всіх масових культурних заходів;
  • дозволити роботу садків і шкіл з 1 до 4 класу в “червоних зонах”. Учнів 5 класу і старших хочуть відправити на дистанційне навчання;
  • обмежити роботу торгово-розважальних центрів, дитячих кімнат, розважальних зон;
  • дозволити роботу виключно магазинів, у яких “люди можуть купити необхідні речі, і щоб це не впливало на економіку країни”;
  • заборонити роботу суб’єктів господарювання, які не дотримуються протиепідемічних норм;
  • рекомендувати встановити окремий час для обслуговування людей віком старших за 60 років з 10:00 до 12:00.

“Раніше в Україні, коли територія заходила в червоний рівень епідемічної небезпеки, дозволялося визначати перелік обмежень, які діють на цій території спільно з Національною комісією ТЕБ та НС та органами місцевого самоврядування. Сьогодні ми пропонуємо ввести додатковий показник – якщо, окрім понад 320 захворювань на 100 тисяч населення, показник позитивних результатів тестів перевищує 20% від усіх протестованих, то ми пропонуємо застосовувати весь перелік протиепідемічних обмежень, а не обирати”, – сказав Олег Ляшко.

Також, у “червоній зоні” хочуть дозволити працювати магазинам, але тільки з 19:00 до 20:00. При цьому, щоб кількість відвідувачів була не більше однієї людини на 20 квадратних метрів.

Нагадуємо в Україні черговий антирекорд захворюваності на коронавірус за дому. За минулу добу в Україні зафіксовано 9850 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 369, медпрацівників – 514).

Читайте також: Уряд Польщі оголосив нові карантинні обмеження, після антирекорду заражень

Також у Міністерстві охорони здоров’я нагадують: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя. Бережіть себе та рідних.