Уряд Чехії надсилає запит до депутатів на продовження надзвичайного стану

Уряд Чехії попросить депутатів продовжити надзвичайний стан в країні. Він схвалив пропозицію міністра охорони здоров’я Яна Блатного, згідно з якою надзвичайний стан повинен тривати ще 30 днів і закінчуватися 20 грудня, заявив прем’єр-міністр Андрій Бабіш. Євродепутати проголосують за можливе продовження у четвер.

Повідомляє Česká televize

На початку жовтня уряд оголосив надзвичайний в Чехії, спочатку на місяць до 3 листопада, а згодом до кінця місяця депутати дозволили його продовження. Спочатку уряд просив ще місяць, але йому дали лише два з половиною тижні. Зараз він знову просить продовжити його на додаткових 30 днів, якщо депутати погодяться, надзвичайний стан діятиме до 20 грудня.

За словами міністрів, надзвичайний стан потрібно продовжувати, оскільки він дозволяє залишати чинними нормативно-правові акти. Такі як нічний комендантський час або закриття більшості магазинів, оголошених кабінетом у зв’язку з розповсюдженням covid-19. Представляючи протиепідемічну систему, міністр охорони здоров’я Ян Блатний підкреслив, що правила, які застосовуються до п’яти зон ризику, не будуть обов’язковими для виконання без надзвичайної ситуацій в країні, а будуть лише рекомендацією.

Нагадуємо, на весні надзвичайний стан у Чехії через поширення коронавірусу становив 66 днів з 12 березня по 17 травня.

Нагадуємо: Ян Блатний пропонує продовжити надзвичайний стан в Чехії ще на 30 днів