Потрібний розголос: шахраї цинічно видурили в батька загиблого учасника АТО майже 300 тис. грн.

У місті Миколаєві батько героя АТО Олексія Кваші став жертвою шахраїв, які списали з його рахунку кошти, отримані від держави за загиблого сина майже 300 тисяч гривень.

Про це інформує голова ГО “Асоціація учасників та інвалідів АТО” Ілля Шполянський у фейсбуці.

«У липні 2015 року в АТО загинув дитячий письменник Кваша Олексій, доброволець. Те, що відбулось з його татом за останні роки, виходить за межі добра і зла, нищить рівнем цинізму, нашою безпорадністю перед ворожою та зухвалою державною системою», – зазначає Ілля Шполянський.

За Іллі Шполянського, у жовтні 2015 року Дмитро Олексійович отримав виплату за загиблого сина – 302 тис. грн. А вже 21.12.2018 – Державний виконавець Світлана Мартиненко, з Заводського ДВС м. Кам’янське (Дніпропетровщина), списала з карти 270 тис. грн на користь певної особи, адреса якої виявилася згодом не дійсною. І ще 27 тисяч гривень як виконавчий збір.

«Виконавчий лист підроблений, про що є всі необхідні докази і вони передані правоохоронцям. Вибір шахраїв пав на Квашу Дмитра, бо він зберігав кошти та не робив ніяких транзакцій по карті тривалий час і не перевіряв баланс.

Йдеться про високу ймовірність змови працівників соціального захисту, відділення банку, державного виконавця та особи, якій перерахували кошти.

У лютому 2019-го – Дмитро Олексійович взнає про зникнення грошей. У листопаді звертається до адвоката нашої спілки», – додає Шполянський.

121434358 776300109888079 8009628436324533060 o

За його словами, ця справа показала неабияку байдужість чиновників та правоохоронців.

Шполянський значив, що 2 жовтня 2020 року у Верховній Раді відбулося засідання тимчасової спеціальної комісії з питань ветеранів війни, яка направила всі необхідні звернення до відповідних органів. До справи залучили Міністерство у справах ветеранів, профільний комітет Верховної Ради, десятки інших інстанцій.

«І хоч би хтось від Мін’юсту, виконавчої служби зателефонував і просто вибачився. Всім абсолютно байдуже!

Отож, беручи до уваги повне небажання системи розв’язувати це питання, постійні перенесення судових засідань у зв’язку з карантином, позицію виконавчої служби, бездіяльність правоохоронців, можна сказати, що процес повернення коштів може затягнутись на роки.», – зазначив Шполянський.

Читайте також:

З 2021 року українці без стажу не зможуть отримувати пенсію, – постанова уряду.