Як обрати банк для отримання кредиту

В багатьох в нас в житті були такі моменти коли ми брали кредит на певні потреби або ж на власну справу. А ще багато з нас також планує брати кредит в майбутньому, саме тому ми надаємо Вам невеличкі рекомендації як правильно обрати банк для отримання кредиту.

Процес вибору вимагає відповідального підходу до його здійснення, так як, по суті, Ви вибираєте собі партнера, з яким збираєтеся будувати тривалі договірні відносини. Важливо, щоб ваша співпраця була взаємовигідною. За останні кілька років деякі банк припинили свою діяльність, або ж значно скоротили свої послуги. Тому до вибору банку підходьте дуже актуратно. Впершу чергу виясніть чи проводить банк фінансовий моніторинг та наскільки цей моніторнг відповідає сучасних вимогам. Більше про фінансовий моніторинг ви можете дізнатися тут – https://www.mtb.ua/FinMonitoring.

Нижче ми сформулювали для Вас найбільш важливі умови відбору банку-партнера, з огляду на які, Ви зможете уникнути помилок.

Критерії вибору банку-кредитора:

  1. Присутність банку на Вашій території проживання. Тут враховується кількість підрозділів кредитної організації (це може бути додатковий офіс, філія або, безпосередньо, сам головний офіс). По-перше, це важливо, тому що банки, як правило, видають кредити тим, хто зареєстрований на території присутності його підрозділів.  По-друге, наявність головного офісу в Вашому регіоні полегшить вирішення найбільш важливих і складних питань, що виникають в процесі отримання та обслуговування кредиту. По-третє, доступність офісів і банкоматів банку значно заощадить Ваш час на подачу заявки на кредит і подальше внесення платежів в погашення заборгованості та відсотків.
  2. Різноманітність пропонованих банком програм кредитування. При великій кількості варіантів у Вас більше шансів підібрати для себе найбільш підходящий.
  3. Репутація банку. Не буде зайвим заздалегідь ознайомитися з об’єктивними відгуками про банк, які можна знайти на відповідних форумах, на офіційних сайтах банків, а також скористатися рекомендаціями друзів і знайомих. На репатацію також впливає і безпека операцій банку та контроль за легалізацією запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Тому поцікавтеся на якому рівні відбувається финансовый мониторинг моніторинг в банку.

Зверніть також увагу на умови по конкретному виду кредиту, пропоновані банком

Тут варто звернути увагу на:

  • необхідний пакет документів;
  • плата за кредит, яка включає не тільки відсоток по кредиту, а також комісії за розгляд заявки і відкриття / ведення позикового рахунку, приватне і / або майнове страхування. Якщо Ви оформляєте кредитну карту, то необхідно брати до уваги комісію за випуск карти, вартість її річного обслуговування, а також комісію за зняття готівкових коштів з карти;
  • термін, на який банк згоден надати кредит;
  • максимальна сума, яку банк може Вам видати (чи відповідає вона запитуваної або значно менше її);
  • чи є наявність застави / поруки обов’язковим;
  • можливість і умови дострокового погашення. Деякі банки можуть стягувати комісію за дану послугу. Краще заздалегідь уточнити, що відбувається при достроковому погашенні кредиту;

Приблизну суму переплати по кредиту (відсотки) Ви можете визначити самостійно, використовуючи кредитний калькулятор на сайті конкретного банку, а також в офісі банку, звернувшись до кредитного менеджера. Але остаточний розмір переплати буде відомий тільки після надання всіх необхідних документів, коли стане зрозуміло, які ще є комісії.

d9e1249aeef9ebf54b20ed294fe01802

Вимоги до потенційного позичальника

Можливий такий варіант, що умови банку по кредиту Вас влаштовують, але Ви не відповідаєте вимогам банку до потенційного позичальника – це стосується, наприклад, Вашого віку, стажу роботи, місця прописки та ін. В цьому випадку можна або погодитися на умови, запропоновані банком ( якщо, наприклад, виходячи з рівня Вашого доходу, він може запропонувати суму кредиту менше запитуваної), або звернутися в іншу організацію, в якій Ви будете відповідати вимогам до позичальника.

Отже, ми визначили основні параметри, на які слід звертати увагу при виборі банку-кредитора. Далі справа за вами, який саме банк обрати.