З четверга в Чехії послаблять обмежувальні заходи: відомо, які заборони скасують

З четверга, 3 грудня у Чехії послабляють карантинні заходи.

Про це повідомляє видання Around Prague, передає “Це моя Україна”.

Уряд Чехії одноголосно вирішило послабити протиепідемічні заходи: у четвер країна перейде з четвертого рівня ризику на третій.

«Після обмежень магазини, служби і ресторани зможуть відкритися», – сказав міністр охорони здоров’я Ян Блатний.

Комендантська година буде скасована, і магазини знову працюватимуть по неділях. За словами Яна Блатного, підприємці зможуть скористатися відстрочкою на чотири дні для підготовки до відкриття.

Блатний зазначив, що на більш високих рівнях протиепідемічної системи PES заходи повинні координуватися в масштабах всієї країни. Сьогодні індекс протиепідемічної системи PES залишається на рівні 57 пунктів, що дозволяє уряду ухвалити рішення про перехід з поточного четвертого на третій рівень епідемічної небезпеки. Це означає, що відбудеться відкриття ресторанів, всіх магазинів і підприємств обслуговування, а також скасуються обмежень на вільне пересування людей в нічний час.

На вулиці можуть збиратися до 50 осіб замість нинішніх шести, заборона на вживання алкоголю в громадських місцях буде скасований.

Збережеться зобов’язання носити маску у всіх закритих приміщеннях і в окремих громадських місцях. Заходи і раніше будуть застосовуватися до всієї країни. Це випливає з підготовленого Міністерством охорони здоров’я переліку заходів.

Прийдешнє ослаблення заходів шкіл не торкнеться. На цьому тижні міністерство освіти оголосило, що з понеділка школи працюватимуть в рамках четвертого етапу протиепідемічної системи.

Всі магазини одягу та взуття будуть відкриті

У четвер відкриються всі магазини і торгові центри. Будуть застосовуватися обмеження по площі для кожного клієнта. Одяг і взуття, які міряли покупці, не потрібно буде ізолювати протягом 24 годин.

Діючу заборону на недільні продажу також буде скасовано. У магазинах і торгових центрах на покупця має припадати 15 кв. м робочої площі. Дотримання двометрових відстаней між людьми буде обов’язковим.

У торгових центрах можна буде відкривати обідні зони, ресторанам буде дозволено продавати їжу тільки через вікно. Дитячі куточки залишаться закритими.

За словами міністра промисловості і торгівлі Карела Гавлічека уряд не рекомендує відкривати ринки, але і не забороняє їх. Воно залишає рішення муніципалітетам і муніципальній владі.

До різдвяних ярмарків будуть застосовуватися ті ж правила, що і до фермерським ринків, тобто відстань між прилавками становить чотири метри. Вживання їжі і напоїв на території заборонені.

Для сфери послуг не потрібно подвійного захисту особи. У четвер зможуть відновити роботу всі служби. Персоналу потрібно використовувати маску або респіратор. Уряд не пропонує подвійний захист особи, тобто одночасне використання маски і захисного екрана.

Можна буде відкрити перукарні, салони краси і масажу, педикюр і манікюр знову стануть доступні. Також можуть відновити роботу тату-студії та студії пірсингу. Відкриття стосується і фотопослуг.

У сфері послуг, також як і в магазинах, діє обмеження в 15 кв. м на одного клієнта. Дітей до 15 років не слід включати в число клієнтів. При цьому людям доведеться дотримуватися двометрову дистанцію навіть в черзі. Клієнти повинні будуть носити маску або респіратор. Вони зможуть зняти її, наприклад, для фотозйомки.

З четверга ресторани будуть заповнені на 50%.

Пункти громадського харчування в четвер також зможуть відновити свою роботу. Вони будуть відкриті з 06:00 до 22:00. Можна буде обслуговувати тільки тих, хто сидить, за одним столом можуть сісти максимум чотири людини. Кількість гостей повинно бути не більше 50% від загальної місткості. До сих пір в ресторанах можна було продавати їжу тільки через спеціальні вікна і до 23:00.

Однак, за словами президента Асоціації готелів і ресторанів Чеської Республіки Вацлава Старек, на них припадає від 10 до 15% продажів у порівнянні зі звичайними операціями. За його словами, у компаній більш високі витрати на упаковку харчових продуктів і гігієну. Згідно з постановою уряду про боротьбу з коронавірусом, 14 жовтня гастрономічні заклади повинні були бути закриті для відвідування. За даними бізнес-асоціацій, третина ресторанів була закрита через пандемію коронавірусу і урядових заходів, при цьому до 50% підприємств харчової промисловості опинилися під загрозою банкрутства.

Статті по темі:

Ян Блатний пропонує продовжити надзвичайний стан в Чехії після 12 грудня.