Вчені виявили ще один симптом коронавірусу: зверніть увагу на очі

Науковці назвали запалені очі ще одним значущим симптомом СOVID-19 на ранній стадії хвороби.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі BMJ Open Ophthalmology, передає “Це моя Україна”.

Вчені з Університету Англія Раскін (ARU) провели опитування серед хворих на коронавірус пацієнтів і склали перелік ранніх симптомів захворювання. Серед 83 учасників опитування 90% осіб відзначали втому, 76% – лихоманку, 70% – втрату нюху та смаку, 66% – сухий кашель.

Водночас 81% опитаних вказали, що на ранній стадії COVID-19 вони мали проблеми з очима. З них 18% опитаних мали світлобоязнь або підвищену світлочутливість, 17% – свербіж очей, а 16% – біль в очах. Більшість учасників повідомила, що вони мали ці симптоми близько двох тижнів.

Водночас жоден опитаний не відзначив слизові виділення або різь в очах, що є характерними ознаками бактеріальних інфекцій.

На думку вчених, потрібно чітко відокремлювати кон’юнктивіт від симптомів коронавірусу, а болі очей визнати значущим симптомом раннього прояву хвороби.

Науковці наголошують, що вивчення цього прояву важливо також і тому, що воно вказує ще на один можливий шлях проникнення COVID-19 в організм і дозволяє краще відстежити шляхи його поширення.

Раніше ми писали:

14-річного хлопця у Львові підключили до ШВЛ: просять про молитву.