“Ми не можемо говорити про два Різдва”: більше 60% людей за святкування 7 січня – Епіфаній

Святкування Різдва Христового в один день 25 грудня в Україні можливе після того, коли до такого рішення «дозріє» Церква та віряни – наголосив Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Як розповів в інтерв’ю “Радіо Свобода” митрополит Київський і всієї України Епіфаній, що в загальному він не проти святкування Різдва Христового 25 грудня, однак він опирається на думку вірян.

Загалом я не проти, але я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ”, – розповів Епіфаній.

Також, Митрополит доповнив: “І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол”.

Священнослужитель наголосив, що мова про два Різва не може іти. І люди самі вільні вибирати коли їм святкувати, церква цього не заперечує.

Ми не можемо говорити про два Різдва. На державному рівні дехто може святкувати. У нас є римо-католики, які святкують 25 грудня. Ніхто нікому не заперечує. І держава встановила цей день вихідним днем”, – підкреслив Митрополит.

В Україні поки немає перехідного періоду між святкуванням вірянами Різдва з 7 січна на 25 грудня. Однак щоб таке стало можливим, для цього необхідна воля людей та Церкви.

Але поки що немає перехідного періоду. Коли Церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення”.

Я вже неодноразово говорив, що це питання часу. Воно відбудеться, але коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі і не тільки православні, інші християни, бо все це взаємопов’язано між собою. Коли ми побачимо, що більшість готова, тоді буде ухвалене загальноцерковне рішення про перехід”, – вважає Митрополит Епіфаній.

Зі слів Митрополита, вважко спрогнозувати за який період часу відбудеться цей перехід.

Потрібно займатися просвітницькою роботою. Бо ми бачимо, що в інших помісних православних церквах, наприклад, Елладська церква, Румунська церква, які свого часу перейшли на новий календар, все ж таки у них є певне розділення – залишилися ті, яких називають «старостильниками», тобто вони святкують за старим стилем. Ми не маємо права допустити розділення”.

Довідково: 7 січня українські православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем (так званим «старим стилем»). Римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також і більшість православних церков світу святкуватимуть Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським. В Україні з 2017 року 25 грудня є офіційним вихідним днем.

Читайте також: