“Через три години втратила свідомість і не дихала”: на Київщині однорічна дитинка раптово померла у лікарні

У місті Бровари що Київщині у місцевій лікарні померла однорічна дитина. Батьки стверджують, що це вина медиків, оскільки вони повідомили про можливу алергічну реакцію та набряк горла, але лікарі не звернули на це увагу.

Дівчинку госпіталізували відразу після погіршення самопочуття, і через три години вона втратила свідомість. Лікарі не змогли її врятувати, і вона померла.

Мама дівчинки Євгена Коротенко розповіла, що дочка вмирала у неї на очах і лікарі нічого не зробити. В ніч з 1 на 2 грудня дівчинка почала задихатися, і мама припустила, що причиною погіршення стану міг стати чай зі смаком лісових ягід, який викликав алергійну реакцію.

“Весь день вона була веселою, ми гуляли, грали. Дитина не кашляла і взагалі не хворіла останнім часом. Все було чудово. На вечерю вона поїла макарони з сиром, це звична для неї їжа. Єдине: я дала їй чай. Але ми його і раніше давали, тільки з полуницею, а тут був новий смак – лісові ягоди. Дочка лягла спати. А вже через пів години, приблизно опівночі вона почала крутитися і якось дивно дихати. Я подумала, що може бути нежить, клала її на бочок. Але вона все одно продовжувала видавати звуки з гортані”, – розповіла Євгенія Коротенко.

О 3 годині ночі вона розбудила чоловіка, бо доньці стало гірше і піднялася температура. Вони викликали швидку допомогу, яка приїхала близько 4 години ранку. Дівчинці вкололи но-шпу та анальгін, а о 5 ранку дівчинку привезли до приймального відділення Броварської дитячої лікарні.

“Таке враження, що черговий лікар був сонний. Він чотири рази перепитував, чи є у нас хтось хворий, чи були ми в контакті з тими, хто хворіє на коронавірус. Я йому казала, що ні. Але у дитини щось з горлом, схоже, алергічна реакція на новий чай, вколіть щось антигістамінне, потрібно терміново зняти набряк. Але він не звертав уваги: послухав її, виміряв сатурацію, вона була 97. Зробив укол, і нас відправили в інфекційне відділення”, – додала мама дівчинки.

У відділенні дівчинці поставили крапельницю, а потім відправили на інгаляцію. Черговий лікар до них підходив і розповідав, що фахівців ще немає, але вони скоро приїдуть і зроблять призначення. Дитині ставало все гірше і гірше. Спочатку вона ще стояла на ніжках і просилася до мами на ручки. А потім її почало нудити, і вона перестала говорити, тільки показувала пальчиком на горлечко.

О 8 ранку з’явилася завідувачка відділення і за словами Коротенко, вона була дратівливою і непривітною. З’ясовувала, чи немає хворих в сім’ї. Євгенія звернула увагу лікаря, що дитина рве, знову попросила дати антигістамінні препарати. Але дівчинці знову призначили інгаляцію, хоча й батьки, і медсестра повідомили, що процедуру вже робили. Батько поніс з медсестрою дитину на інгаляцію, але майже одразу прибіг з донькою на руках назад, оскільки дівчинка почала синіти та перестала дихати.

За словами батьків, лікар тільки скрикнула: “Ой, б**ть!”, схопила дитину й понесла до маніпуляційної. Батьків виштовхали в коридор, але вони спостерігали за всім у вікно.

“У них була паніка, там ніяких злагоджених дій не було. Лікар бігала і кричала: “Де кисень, б**ть, де ключ, дайте ключ”. Вони не могли знайти вентиль від кисневої точки, щоб включити кисень. Прибігла вже інша медсестра, відкрила цей вентиль. Вони кричали: “Реанімацію, викликайте реанімацію!” – розповіла Коротенко.

Через п’ять хвилин у маніпуляційній все затихло, і батьки побачили, що у доньки на обличчі киснева маска, а лікар робить масаж серця.

“Донька перед тим показувала мені ручкою на шийку, вона не могла говорити й дихати, тільки показувала! Але вони не звертали уваги. Тоді чоловік побачив, як одна з медсестер села біля підвіконня і почала щось переписувати в історії хвороби”, – додала жінка.

Реаніматолог приїхав в лікарню тільки через 25 хвилин. До того часу чоловік Євгенії Коротенко повідомив, що дівчинка померла. Занадто багато пройшло часу і занадто довго лікарі возилися з наданням допомоги.

“Занадто багато часу минуло. Ми ж обидва адвокати та стикалися з медичними порушеннями. Є протокол реанімаційних дій. У випадку зупинки дихання дитини потрібно інтубувати безпосередньо, через трахею. Цьому вчать ще на першому курсі медичного ВНЗ. А завідувач не змогла цього зробити. Масочка там не допоможе”, – зазначила Коротенко.

Реаніматолог розповів батькам, що дитину інтубували, стабілізували тиск, серце запустили. Але він додав: “Ну ви ж розумієте, 25 хвилин вона була без кисню, ви це розумієте”.

“Він дав нам натяк, що навіть якщо дочка виживе, то здоровою вона вже ніколи не буде. Тому що мозок без кисню через 6-8 хвилин помирає”, – зазначила мати загиблої дівчинки.

Читайте також: “Сам виховує двох доньок”: тато з дівчатками в гололід потрапив у ДТП, потрібна допомога