Подробиці смерті від коронавіруса відомого лікаря-інфекціоніста Олександра Артемовлекса

Ще один знаний лікар відійшов до Господа, через коронавірус. Помер 61-річний інфекціоніст, екс завідувач інфекційної реанімації Київської лікарні №9 Олександр Артемов.

Про це повідомляє Obozrevatel.

За життя чоловіка боротьба тривала понад 50 днів, чоловік пробув в реанімації, однак коронавірус переміг і Олександр помер.

Обставини та місце, де саме екс медик підхопив Covid-19, залишаються невідомими. Протягом 2020 року олександр перебував на пенсії, та завідував страховою медициною в столичній лікарні №5. До цього протягом багатьох рохів працював працював в Олександрівській лікарні, пізніше був головуючим у інфекційній реанімації в Київській лікарні №9.

“Незважаючи на те, що він займався страховою медициною, він підміняв лікарів в інфекційній. Наприклад, у вересні, коли я був у відпустці, він працював тут у реанімації замість мене. Після цього він поїхав у відпустку до Туреччини, добре відпочив, повернувся, схуд на 10 кг і почувався добре, поки не захворів”, – розповідає завідувач інфекційної реанімації столичної лікарні №5 Віктор Омельяненко.

5fe8cf89555d9
Лікарю Олександру Артемову був 61 рік / фото Facebook Ольги Голубовської

Як розповідає колега по роботі, що перші 10 днів хвороби Олександр лікувався вдома. Однак згодом медик положили у відділенні лікарні №4, та вже за декілька днів його перевели в реанімацію. Взагальному в лікарні він пробув п’ятдесят днів.

Це були важкі часи. Майже постійно він був на кисні. В реанімації мобільний телефон забирають. Тільки іноді, коли йому ставало краще, він надсилав дружині Ірині повідомлення. Звичайно, і він, і рідні сподівалися на те, що він впорається з хворобою. Але не сталося. У мене зараз таке відчуття, що я втратила великого друга. І якщо мені знадобиться медична допомога, то мені більше вже нема до кого звернутися”, – розповідає колега по роботі в лікарні №9, завідувачка патологоанатомічного відділення Діана Афанасіаді.

За уточненням Омельяненка, що останнім часом медики думали відійти від кисневої маски. Однак було ще страшнувато самому пацієнту бути без допомоги кисню. “У Олександра Євгеновича були супутні хвороби, цукровий діабет, гіпертонія і серцево-судинні проблеми. Все це й стало причиною смерті, на жаль”, – каже Омельяненко.

Також слід розуміти, що померлий переніс інфаркт, приблизно років 10 назад. У померлого залишився 26-річний син Андрій та дружина Ірина, лікарка-гінеколог.

Олександр Артемов дуже любив тварин, на сторінці у соцмережі померлого є багато тварин. Раніше у нього був кіт породи блакитний британець. А зараз залишився улюбленець – французький бульдог.

134226293 837138380470918 1013748995203086062 o
Лікар Олександр Артемоа / фото Facebook Олександр Артемов

Усі, хто знав лікаря, говорять, що він був дуже добрим, інтелігентним і освіченим медиком. Ніколи не підвищував голос на своїх підлеглих, розмовляв дуже інтелігентно, але дохідливо. І люди його розуміли й тяглися до нього.