Шмигаль вирішив невідкладно розібратись з тарифами на газ та транспортування

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму facebook повідомляє, що держава повинна захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів. Як зазначає прем’єр, це зростання оплати за газ, пов’язане із значним збільшенням ціни на газ у Європі та на українських біржах.

Відповідно, прем’єр-міністр сьогодні 13 січня, доручив Міненерго, Мінекономіки, Мін’юсту та іншим центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проєкт постанови про запровадження державного регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень.

Як повідомляє Денис Шмигаль, пропонована ціна, яка встановлюватиметься на цей період для всіх побутових споживачів, — 6,99 грн за метр кубічний. На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі, тоді як деякі облгази продають газ для побутових споживачів по 10 грн і навіть вище.

Проте, прем’єр наголошує, що рішення про державне регулювання ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. Адже підхід, коли ціну газу регулює попит і пропозиція працює в усіх розвинених країнах. Газ стає таким самим товаром, як хліб чи послуги інтернету. Конкуренція означає усунення монополії окремих газопостачальників, які заробляли надприбутки, а тому були зацікавлені, аби ринок ніколи не запрацював. Водночас поки ринок газу в Україні продовжує формуватися, держава має підтримати людей.

Саме тому рішення про державне регулювання ціни тимчасове й буде задіяне до кінця опалювального сезону або до кінця дії карантинних обмежень. За цей час Уряд та інші органи влади зможуть сформувати всі умови, аби ринкові правила запрацювали повною мірою. Такі правила означатимуть, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем та захмарно підвищувати тарифи.

Також, за повідомлянням прем’єра, НКРЕКП починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу. Ми хочемо вийти на системне та збалансоване рішення. Особливо проблемною зараз є ситуація в населених пунктах, де функціонують малі оператори ГРМ, які обслуговують невелику кількість споживачів. Це питання також має бути вирішене найближчим часом. Зокрема шляхом внесення профільним комітетом Верховної Ради відповідного законопроєкту. Ми плідно працюємо з профільним комітетом, народними депутатами.

Денис Шмигаль дав доручення Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики сформувати механізми субсидіювання, який допоможе людям, які використовують для опалення домівок електроенергію. У зв’язку зі збільшенням тарифів, у січні зростуть і субсидійні виплати для людей. Ми не залишимо людей сам на сам із цими проблемами.