Степанов пояснив чому учні початкової школи не можуть повернутись до шкільних парт

Міністр охорони здоров’я, на своїй сторінці у facebook пояснив, чому учні початкової школи не можуть завчасно повернутись до оффлайн-навчання.

За словами Максима Степанова, якщо учні повернуться за шкільні парти у наступний понеділок, це зведе нанівець мету посиленого карантину. Також міністр пише, що на це є декілька причин:

  • Період дії посиленого карантину в Україні збігається з завершенням інкубаційного терміну захворювання на COVID-19 у людей, які інфікувалися протягом новорічних свят. Багатьом з вас відомо, що діти нерідко переносять коронавірус безсимптомно, тому батьки можуть не знати про ризики передачі хвороби й привести малечу на навчання. А це, своєю чергою, призведе до зростання захворюваності через перехресне зараження дітей.
  • Також діти можуть “принести” інфекцію зі школи до членів своєї родини. Зокрема, і до тих, які знаходяться у зоні ризику (таку ситуацію ми вже спостерігали у країнах ЄС).

Міністр охорони здоров’я наголосив, що показник захворюваності на коронавірус серед дітей, продовжує зростати.

Якщо у листопаді він становив 3,1%, у грудні вже підскочив до 5,9% від загальної кількості”, – повідомляє міністр.

Максим Степанов пише, що розуміє батьків та вчителів — усі надто втомилися від обмежувальних заходів.

Але маємо ще трохи набратися терпіння. Карантин триватиме до 24 січня, результатом його дотримання стане спроможна витримувати подальше навантаження медична система”, – пише Степанов.

Читайте також, Степанов: Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочнеться вже у першому півріччі 2021 року.