Шмигаль: найближчим часом Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Facebook повідомив, що вже найблищим часом Україна отримає 117 тисяч доз вакцини “Pfizer-BioNTech”, для українських медиків.

Також, Денис Шмигаль наголосив, що вже наприкінці лютого в Україну почнуться поставки 2,2 млн доз вакцини від компанії AstraZeneca. Ця вакцина довела свою ефективність та отримала підтвердження якості від Європейського агентства з лікарських засобів. За словами Шмигаля, загальний розмір поставок вакцини від AstraZeneca може скласти до 3,7 млн доз із терміном поставки до кінця ІІ кварталу цього року.

Для нас важливо не лише якнайшвидше розпочати масову вакцинацію, а розпочати її безпечною вакциною. Вакциною, яка пройшла всі необхідні стадії клінічних випробувань та затверджена в інших розвинених країнах. Паралельно із контрактом в межах COVAX та контрактом із Sinovac у розмірі 1,9 млн доз, Уряд веде перемовини й з іншими компаніями, про результати яких буде повідомлено незабаром”, – підкреслив Прем’єр.

Зі слів очільника уряду, план вакцинації у п’ять етапів вже готовий. Підготовлені мобільні бригади, кабінети щеплення, холодовий ланцюг та вся необхідна інфраструктура для доставки та дистрибуції вакцини.

Також, глава уряду поставив завдання міністерству охорони здоров’я, до кінця року забезпечити доступ до вакцини всім без винятків категоріям громадян. Проведення безпечної вакцинації – це наш шанс повернутися до більш звичного життя вже наступного року, а тому відповідна кампанії залишається одним із ключових пріоритетів Уряду цьогоріч.

Також, як повідомили у Офісі Президента України, що вже з лютого цього року, Україна почне отримувати вакцину, взагальному 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив Володимиру Зеленському, що сьогодні Україна отримала підтвердження на постачання 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax. Поставки відбуватимуться з лютого 2021 року“, – повідомили у ОПУ.

Нагадуємо, як повідомляв очільник МОЗ Максим Степанов: Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочнеться вже у першому півріччі 2021 року.