“Дуже ефективний”: в Ізраїлі новим препаратом вилікували 29 із 30 хворих на COVID-19 за кілька днів

Новий лікарський засіб, розроблений у медичному центрі Іхілов у Тель-Авіві, вилікував 29 із 30 пацієнтів із помірною або важкою формою COVID-19 за кілька днів.

Як пише The Times of Israel, речовину EXO-CD24 професора Надіра Арбера було введено 30 пацієнтам, і всі 30 одужали – 29 із них протягом трьох-п’яти днів.

Ліки боряться з цитокіновим штормом – потенційно смертельною реакцією імунної системи на коронавірусну інфекцію, яка, як вважають, є причиною більшості смертей, пов’язаних із цим захворюванням.

Препарат використовує екзосоми – крихітні мішечки-носії, які переміщують матеріали між клітинами – для доставки білка CD24 в легені. На дослідження Арбер витратив десятиліття.

“Цей білок розташований на поверхні клітин і грає добре відому і важливу роль у регулюванні імунної системи”, – говорить дослідник Ширан Шапіра з лабораторії Арбера.

Білок допомагає заспокоїти імунну систему і стримати шторм.

Препарат вдихають один раз на день протягом декількох хвилин п’ять днів.

1 000 1v88ap 16290444

Тепер ліки перейдуть до наступних етапів випробувань, але офіційні особи лікарні вже привітали їх як засіб, який може змінити правила гри в боротьбі з коронавірусом.

Читайте також: В районі Мар’їнки підірвались троє військових, двоє з яких загинули.