У Чехії поліцейські встановили блокпости та масово перевіряють документи: оперативні деталі

Поліцейські по всій Чеській Республіці контролюють переміщення людей поза межі районів. Ці перевірки відбуваються згідно нових правил карантину, які запровадив чеський уряд. Поліцейські випадковим чином зупиняють людей і з’ясовують, чи їм дозволено в’їжджати в інший регіон.

Незадовго до півночі десятки празьких поліцейських вирушили практично на всі основні маршрути до Центральної Чехії.

“Нова міра вплинула на мене через те, що я не можу поїхати до сім’ї, а в іншому випадку не тому, що працюю в Празі. Зараз я їду із замовленням з Німбурка до Праги. Поліція хотіла побачити папери на замовлення, бос заздалегідь дістав мені всі документи ”, – сказав водій у Горні Почернице.

Співробітники поліції навмання зупиняють машини та пішоходів. Усі вони вказують на нові заходи та необхідність мати, наприклад, довідку від роботодавця про поїздку на роботу.

Поліцейські в Південноморавському регіоні перебувають як мінімум на 50 станціях.

“Станції знаходяться на магістральних дорогах, тобто на автомагістралях і дорогах першого класу, вони також знаходяться на дорогах нижчого класу, на кордонах району і, звичайно, в інших місцях”, – заявив речник поліції Богуміл Малашек.

Він додав, що розташування місць існування постійно змінюється.

“Більшість з цих водіїв готові або здатні довести причину, через яку вони подорожують. Перевірки є вибірковими “, – сказав речник.

У Моравсько-Сілезькому регіоні також працюють сотні поліцейських, окрім звичайних поліцейських, слідчі також допомагають у проведенні перевірок. Патрульні зосереджуються не лише на магістральних дорогах, а й на нижчих класах доріг та залізниць.

Понад 80 співробітників поліції були розміщені в Злінській області для щоденної служби, повідомив речник регіональної поліції Петр Ярош. За його словами, поліція поки не помітила жодних проблем. За його словами, найближчими днями повинні посилити поліцію в регіоні десятки солдат.

gfgggggf

“Наразі вибрано кілька десятків станцій, де працівники міліції випадково перевірятимуть причину виїзду з району”, – сказав Ярош.

За його словами, окремі станції знаходяться на автомагістралях, дорогах або залізничних станціях.

Поліція Центральночеського краю виділила для перевірок близько двохсот поліцейських, а з вівторка повинні допомогти близько 400 солдатів та 20 митників. Три чверті пунктів пропуску знаходяться на першокласних автострадах та дорогах, решта на дорогах нижчого класу. Вранці патруль перевірив майже сотню водіїв.

“Ми повернули одного водія назад  у Німбурк. Він не мав підтвердження, не міг пояснити, чому і куди він йде. Ще один водій не мав ні завіси, ні респіратора і відмовився від усіх заходів. В іншому випадку переважна більшість людей пішла на роботу чи до лікаря “, – сказав міліціонер на місці, а його колега пішов до підготовленого столу, де поліцейські навіть мали роздруковані бланки для підписів, і люди могли заповнити причину поїздки.

“Люди вперше виходять на роботу після вихідних, коли було оголошено про припис, тому лише там роботодавець видасть їм довідку, і вони її матимуть”, – пояснив поліцейський.

У понеділок поліцейські патрулі також провели перевірку руху між окремими районами Південночеського регіону. Патруль може здивувати водіїв, наприклад, на кордоні району Чеське Будейовице та Чеський Крумлов у місті Врабче. Однак більшість людей готувались та подавали довідки від роботодавців.

Поки що міліціонери не повинні давати штрафи. Як заявив заступник начальника поліції Мартін Вондрашек на прес-конференції у неділю, поліцейські повинні бути доброзичливими приблизно до середи і, перш за все, звертати увагу людей на необхідність мати необхідні документи.

За його словами, вони повинні виконувати їх із середини тижня. Тобто штрафи поліцейські виписуватимуть десь з середи. На менш  відвідуваних дорогах поліцейські з’являться випадково та відповідно до власних місцевих вказівок.