Третя хвиля коронавірусу: з 13 березня в Польщі запроваджують нові карантинні обмеження

Польський уряд прийняє нові рішення щодо посилення карантину, адже кількість хворих у країні збільшується. У лікарнях збільшується кількість зайнятих ліжок та апаратів штучної вентиляції легенів. Уряд вже підготував відповідні ресурси для цього варіанту розвитку епідемії. 

У 9 воєводствах відкриваються нові резервні лікарні, щоб кожен пацієнт отримував медичну допомогу. Ситуація особливо складна у Вармінсько-Мазурському та Поморському воєводстві. Тому уряд вирішив посилити правила безпеки на Помор’ї та поширити обмеження на Вармінсько-Мазурське воєводство.

Про це сьогодні, 5 березня, під час прес-конференції заявив Міністр охорони здоров’я Адам Нєдзельський, передає “Це моя Україна“.

Нові правила діятимуть з 13 по 20 березня. Значною зміною стане запровадження змішаного навчання в 1-3 класах початкових шкіл цих регіонів. В інших воєводствах діючі правила безпеки будуть продовжені до 28 березня.

“На жаль, тенденції, які ми отримали останніми днями, продовжуються. Сьогодні кількість нових справ знову перевищує 15 000, а саме 15 250 нових справ. Це означає, знову ж таки, понад 3000 робочих місць. більше випадків, ніж тиждень тому, “– заявив міністр у  в програмі “Тліт”.

Він додав, що порівняно із середою ця цифра менша, але ви повинні порівняти це із ситуацією, яка була тиждень тому.

Правила, що діють у Поморському та Вармінсько-Мазурському воєводствах з 13 по 20 березня:
З понеділка, 15 березня, учні зможуть навчатися у змішаному, тобто гібридному режимі. Деякі учні даної школи зможуть навчатись стаціонарно, а деякі — дистанційно. Директори шкіл протягом наступного тижня вирішать, якою мірою учні наймолодших класів повернуться до денної форми навчання.
Крім того, свою діяльність повинні призупинити:

  1. басейни (крім плавальних басейнів в організаціях, що здійснюють медичну діяльність);
  2. сауни, солярії, турецькі лазні, салони для схуднення, казино;
  3. готелі;
  4. торгові центри — за винятком продуктових магазинів, аптек, магазинів хімії та косметики, книжкових магазинів, газетних кіосків, зоомагазинів та будівельних магазинів;
  5. у торгових центрах, як і раніше, зможуть надаватися перукарські, оптичні, банківські, пральні послуги;
  6. театри, музеї, картинні галереї;
  7. кінотеатри (заборона на показ фільмів також поширюється на культурні центри);
  8. гірськолижні траси;
  9. фітнес-клуби та спортзали;
  10. спортивні споруди (вони можуть функціонувати лише для потреб професійного спорту та без участі громадськості).

У всіх інших регіонах Польщі залишаються ті ж самі обмеження і правила, які діють сьогодні. Проте вони також будуть продовжені до 28 березня.

Читайте також: “Чудом вижив”: 19-річного хлопця вдарило струмом у 27 тисяч вольт, мати благає про допомогу.