“Прорив у лікуванні COVID-19”: вчені заявили про високу ефективність нового препарату

Американські вчені домоглися проміжних успіхів у лікуванні COVID-19 експериментальним препаратом молнупіравір під час його тестування.

Як ствердують науковці, цей препарат продемонстрував високу ефективність на ранній стадії хвороби. Про це заявила компанія Merck – виробник цих ліків у США, передає видання USA Today.

Зазначається, що препарат розроблений спільно з біотехнологічною компанією Ridgeback Biotherapeutics. Його протестували більш ніж на 200 госпіталізованих пацієнтах.

Вчені кажуть, що молнупіравір показав швидке зниження рівня інфекційного вірусу в пацієнтів на ранній стадії COVID-19. Зокрема, у всіх учасників дослідження зафіксували більш швидке зниження рівня заразності вірусу, ніж у пацієнтів у групі плацебо.

За словами провідного дослідника Медичної школи Університету Північної Кароліни Вільяма Фішера, результати є багатообіцяльними, але їх ще повинні підтвердити додаткові дослідження.

Відомо, що молнупіравір є експериментальним противірусним препаратом. Він активний у разі перорального прийому, розроблений для лікування грипу.

Раніше ми писали: “Знову клятий ковід”: після важкої боротьби з вірусом померла вагітна українка.