В Чехії планують з травня запровадити “паспорти вакцинації”: що це означає для тих хто перетинає кордон

Запровадження “паспортів вакцинації” може повністю змінити правила перетину чеського кордону. Це стосуватиметься всіх: подорожуючих, робітників, родичів. На разі працюють над єдиним виглядом цього документу, який скоріш за все матиме електронний вигляд.

За словами міністра закордонних справ Томаша Петржичека , Чехія може запустити цей процес впрвадження “паспортів вакцинації” вже у травні.

Про це повідомляють чеські ЗМІ, передає “Це моя Україна”.

“Європейська комісія отримає пропозицію по паспортах вакцинації до 17 березня. Тому використання паспорта вакцинації може справді бути питанням травня. У будь-якому випадку ми хочемо функціональне рішення для подорожей. Ідеально було б, щоб це була спільна загальноєвропейська процедура, тому у нас були однакові правила для всіх “, – сказав міністр закордонних справ Чехії.

“Паспорт Covid повинен працювати в цифровій формі, і ми могли б мати сертифікати тестів на додаток до щеплень. Звичайно, за умови безпечного обміну даними. Це створило б інструмент, який полегшить подорожі в межах ЄС, навіть із родичами або для іноземних ділових зустрічей “, – додав міністр.

Наприклад, Ізраїль вже застосував на практиці еквівалент паспортів вакцин, очолюючи світові таблиці вакцинації.

“У них вже є так звана цифрова система зелених карт, і Греція хоче дозволити вакцинованим ізраїльтянам подорожувати на цій основі. Кіпр так само прихильний до подорожей вакцинованих британців. Нас це також надихнуло”, – зазначив Томаш Петржичек.

Наприкінці лютого всі глави держав-членів Європейського Союзу погодились щодо необхідності отримання цифрового сертифіката про щеплення. На думку канцлера Німеччини Ангели Меркель, це, з одного боку, повинно дозволити безпечно перетинати кордон всередині Союзу і, водночас, дати можливість перетинати кордон з третіх країн до Європи.

За словами Меркель, Єврокомісія може зайняти три місяці, щоб вирішити свою технічну сторону.

Читайте наші новини тепер і на Google news.