За кордоном від COVID-19 раптово помер відомий український волонтер: потрібна допомога

У Єгипті під час відпочинку раптово помер відомий волонтер Юрій Юрасюк. Чоловік поїхав разом з дружиною Ольгою і двома дочками в Єгипет на відпочинок на початку березня. На третій день йому стало погано – почався сильний кашель, проблеми з диханням. Його госпіталізували та поставили діагноз – пневмонія. А 9 березня Юрасюка довелося під’єднати до апарату ШВЛ. Згодом аналізи показали, що в Юрія коронавірус. Юрій Юрасюк помер у госпіталі Шарм-ель-Шейха 19 березня.

Про це повідомляє “РБК-Україна“, передає “Це моя Україна”.

Також про смерть чоловіка написала його дружина Ольга Юрасюк на своїй сторінці у фейсбуці:

“19.03.2021 року перестало битися серце мого чоловіка, батька двох донечок, лікаря-стоматолога, волонтера, і просто доброї і прекрасної людини Юрасюка Юрія
Ковідна пневмонія з багатьма ускладненнями забрала його життя. Неможливо передати біль утрати, тяжко повірити, що його більше нема
Дуже вдячна всім за фінансову підтримку
5168752000806383
4149439318811779
ЮРАСЮК Ольга Іванівна
Просимо всіх небайдужих допомогти жінці, адже зараз вирішується питання транспортування тіла в Україну і його поховання.

Зі свого боку з важливим дописом щодо смерті Юрія звернулася Nataliia Kovalchuk:

“Прошу Вашого термінового втручання у вирішенні нагального питання допомоги громадянці України Юрасюк Ользі (+380631164662) в Єгипті в Шарм-аш-Шейху у зв’язку із смертю чоловіка, громадянина України, Юрасюка Юрія Анатолійовича, 1981 року народження.
Суть справи: перебуваючи у Єгипті в Шарм-аш-Шейху, раптово захворів на Covid-19, тест з України негативний. У своєчасній кваліфікованій медичній допомозі йому було відмовлено, у тому числі стаціонарному лікуванні. У результаті цього чоловік помер.
У наданні виписок із історії хвороби та пояснень відмов госпіталізації громадянці України Юрасюк О.І. відмовлено. На звернення за допомогою у Посольство України в Єгипті реальна допомога не отримана. Зі слів громадянки допомога з документами і вирішення проблеми можливі за додаткову плату. Фінансові ресурси громадянки обмежені.
Просимо звернути увагу на недопустимість халатного відношення до вирішення проблем громадян України, які перебувають за кордоном у тяжких обставинах та суперечать ст. 3 Конституції України, яка визначає, що людина, її життя і здоров’я , честь і гідність, недорканість і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю та суперечить ст. 3 Положення про Міністерство закордонних справ України, щодо захисту прав і інтересів громадян України
Загиблий громадянин України займав активну громадську позицію, був відомим волонтером на фронті сходу України, дитячим лікарем.”

В посольстві України в Єгипті зазначають наступне:

“Посольство з моменту надходження інформації про госпіталізацію Юрія Юрасюка в лікарню підтримувало постійний контакт з дружиною померлого Ольгою Юрасюк і страховою компанією, яка його обслуговувала. На цей момент Посольство надає сприяння у репатріації труни з тілом Ю. Юрасюка в Україну”, – повідомили в посольстві.

Також повідомляється, що в Шарм-ель-Шейх прибув консул України, який зустрівся з дружиною загиблого і надав їй усіляку підтримку, у тому числі з адвокатську, яка в Єгипті дуже дорога.

“Трагічна смерть Ю. Юрасюка мала великий резонанс серед керівництва Єгипту. 20 березня за моїм дорученням в Шарм-ель-Шейх прибув консул України. У той же день за дорученням єгипетського міністра туризму в Посольство дзвонили численні єгипетські високопосадовці зі словами співчуття. 21 березня я особисто розмовляв з О. Юрасюк, вона знаходиться разом з сестрою та іншими рідними в Єгипті. Єгипетська сторона взяла на себе всі витрати по їх перебування в Єгипті, і консул проводить роботу з місцевими туроператорами з приводу надання матеріальної допомоги сім’ї загиблого”, – повідомив посол.