У Чехії продовжили надзвичайний стан до 11 квітня

Обмеження, що спрямовані проти поширення COVID-19 будуть продовжені в нинішньому вигляді до закінчення дії надзвичайного стану, яке, згідно з новим рішення Палати депутатів, будуть діяти до неділі, 11 квітня.

Про це повідомляє “Це моя Україна” з посиланням на чеські ЗМІ.

Однак для людей, які відвідують пасхальну службу в четвер, п’ятницю і суботу, повинно бути виключення з комендантської години. Про це заявив міністр охорони здоров’я Ян Блатний на прес-конференції після засідання палати. Він також заявив, що заборона на пересування між районами і заборона на вихід в нічний час закінчиться з закінченням дії надзвичайного стану.

«Відразу після Великодня заходи будуть переглянуті. Ті, що були головною причиною сьогоднішньої дискусії, – обмеження на пересування між районами та обмеження на вихід в нічний час – будуть діяти найпізніше до закінчення надзвичайного стану”, – сказав Блатний.

Перед Великоднем також повинна бути введена нова структура протиепідемічної системи PES. Міністр також нагадав, що найближча можлива дата повернення деяких учнів в школу – понеділок, 12 квітня.

Відразу після закінчення п’ятничного засідання Палати депутатів уряд продовжив надзвичайний стан, схвалене нижньою палатою, до 11 квітня. Без узгодження з Палатою депутатів надзвичайний стан закінчилося б у неділю, 28 березня.

Більшість обмежень пов’язане з надзвичайним станом, включаючи обмеження на пересування людей. Лідерам опозиції особливо не подобається заборона на відвідування власних дач і котеджів, якщо вони знаходяться в іншому районі.

Надзвичайний стан в Чеській Республіці діє з 5 жовтня минулого року. 

Читайте також: В Чехії занепокоєні іноземцями, які приїжджають по підробленим ПРЛ-тестам.