Стало відомо коли в Чехії відкриють всі магазини

Всі роздрібні магазини в Чехії відкриються вже 10 травня. Дане рішення було остаточно схвалено чеським урядом в четвер.

Про це повідомив віце-прем’єр Карел Гавлічек, передає “Це моя Україна“.

«Все роздрібні магазини обов’язково відкриються 10 травня 2021 року», – написав Гавлічек в Twitter.

Представники уряду недавно заявили про можливе відновлення роздрібних продажів з 3 травня. Умовою було зниження кількості захворювання на коронавірус нижче 100 на 100 тис.  жителів за сім днів. Однак міністр охорони здоров’я Петр Аренбергер заявив, що цю межу ймовірно, не буде досягнуто до кінця першого тижня травня. В даний час кількість підтверджених випадків COVID-19 в Чехії становить 146 на 100 тис. чоловік.

Гавлічек раніше заявляв, що в магазинах повинні застосовуватися існуючі заходи, тобто обмеження  площі в 15 кв. м на одного покупця, дотримання двометрових інтервалів, дезінфекція рук перед входом в магазин і носіння масок або респіраторів.

В даний час можуть працювати тільки деякі магазини, такі як продуктові, аптеки, оптики, магазини дитячого одягу і взуття та магазини квітів. За словами Гавлічек, чверть магазинів залишаються закритими.

Нагадаємо, що через другу хвилю пандемії уряд заборонив роздрібні продажі з 22 жовтня. У грудні була коротка, приблизно тритижнева перерва, але через важку епідемічну ситуацію більшості магазинам не дозволили відкрити після Різдва.

Читайте також: В сім’ї залишилися величезні борги: в Словаччині помер заробітчанин з України, потрібна допомога