У Дніпрі на даху вивісили прапор з забороненою символікою: чоловіку може загрожувати до 5 років тюрми

У понеділок, 3 травня, в мережі з’явилося фото даху будівлі в Дніпрі з вивішених прапором, на якому виднілася заборонена в Україні символіка. В даному випадку мова йде про пропаганду комунізму. Попередньо, прапор перебував на даху будівлі охорони автостоянки за адресою Калинова, 91.

Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на допис Ігоря Куликовського.

Прапор вмістив в собі найбільш яскраві елементи комунізму: георгіївську стрічку, портрет Йосипа Сталіна, зображення серпа і молота (2 рази) і знамениту фразу: «Спасибо деду за победу».

На місце викликали поліцію. У соціальних мережах повідомляють, що прапора на місці вже немає:

Нагадаємо, що згідно зі статтею 436-1 Кримінального кодексу України, виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів заборонені і є карним злочином. У разі порушення статті загрожує покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
У разі виявлення осіб, які займаються пропагандою комунізму, просимо повідомляти правоохоронні органи за телефоном 102.