На Рівненщині живі люди встановлюють собі надгробки (фото)

На Рівненщині люди встановлюють собі пам’ятники ще за життя, щоб після смерті було менше мороки. Хоча ця практика простежується і по інших регіонах України.

Про це повідомляє “РадіоТрек” з посиланням на місцевого священника.

Отже, як повідомляє у Facebook священник із села Морочне Вараського району Павло Дубінець, люди встановлюють собі пам’ятники без дати смерті. Отець помітив надгробки на кладовищі у селі Гориничі Вараського району.

Помітив з десяток могил, де є дата народження, а немає дати смерті. Люди встановлюють собі пам’ятники ще за життя. Бо хто потім поклопочеться над могилою. Пригадую випадок, коли одна бабуся попрохала висвятити пам’ятник і на моє запитання «Хто тут похований?» відповіла, що ще ніхто, а то її надмогильний знак. І сьогодні помітив пам’ятники людей, які ще живі, а земну вічність для себе облаштували“, – розповів священнослужитель.

Отець Павло пояснює встановлення пам’ятників за життя тим, що багато людей не мають близьких, які попіклуються за ними після смерті, от і дбають за це передчасно.

Бо діти по світах, кордон закритий, а старість, самотність і смерть, вони поруч. Отож і клопочуться ще за життя, щоб потому нікому мороки не було, а, може, й нікому буде приземному вшанувати могилу“, – повідомляє отець Павло Дубінець.

Читайте також, на Львівщині, чоловік на кладовищі обкрадав могили (фото).