Як вибрати вікна на кухню, та якими вони бувають

Кухонні вікна можуть бути зроблені з ПВХ, теплого алюмінію або дерева, однак зупинемось на найбільш поширеному варіанті, який називать в народі “пластиковими вікнами”.

При виборі вікон довіряйте лише провіреним компаніям https://lux-okna.com/okna. Залежно від регіону проживання, для скління можна вибрати одно, дво або трикамерний склопакет зі звичайним склом або з полотнами зі спеціальним покриттям (сонцезахисним, енергозберігаючим, ударостійким і інщі).

За механізмом відкривання віконні стулки можуть бути поворотні або поворотно-відкидні. Найпростіші і дешеві конструкції оснащені розпашним механізмом. Який рекомендується доповнювати гребінкою, що забезпечує фіксацію стулки при провітрюванні. Варіанти з поворотно-відкидним механізмом мають кілька режимів відкривання, в тому числі і мікропровітрювання, яке вкрай важливо при готуванні і необхідності забезпечувати приміщення свіжим повітрям. Поєднання в віконній конструкції відкидних стулок з глухими, дозволить знизити вартість скління кухні.

Колір пластикових віконних рам може бути будь-яким, від білосніжно гладкого до імітації різних порід деревини, з фактурною поверхнею. Кольорові вікна з ПВХ виходять шляхом ламінування профілю спеціальними плівками.

На що варто звернути увагу при виборі кухонних вікон

Вибирати вікна важливо з можливістю провітрювання. Глуха невідкриваюча стулка – недорогий, але непрактичний варіант. Тому віддавати перевагу слід конструкцій з поворотно-відкидними або поворотними механізмами. Існує ще кілька способів забезпечення кухні достатньою кількістю свіжого повітря – наявність  віконечка (форточка), вентиляційних клапанів, механізмів з функцією мікропровітрювання.

Оскільки при готуванні вологість в кухні істототно підвищується, важливо подбати і про відсутність конденсату на вікнах і відкосах. Для цього достатньо регулярного провітрювання або установки енергозберігаючих склопакетів з пластиковими дистанційними рамками.

При виборі віконної конструкції важливо враховувати додатковий функціонал – можливість обробки відкосів спеціальними вологостійкими панелями, які легко очищаються від забруднень, установки жалюзі і москітних сіток. У малогабаритних квартирах широкі підвіконня можна використовувати в якості стільниці, заощадивши тим самим місце.

Чи можливо заощадити при виборі вікон для кухні?

Звичайно, що так. Зробити це можна за допомогою поворотної фурнітури, замість поворотно-відкидної. Забезпечити режим мікропровітрювання в цьому випадку можна за допомогою спеціального гребеня-обмежувача. Якщо вікно складається з трьох і більше стулок, то частину з них можна зробити глухими. Заощадити також можна шляхом установки трикамерного профілю з однокамерним енергозберігаючим склопакетом.

І на завершення, бажаємо щоб у встановлені вами вікна, завжди світило сонце. І незважаючи на погоду, нехай у ваших серцях завжди квітне весна.