Чи варто використувувати сланцеву покрівлю?

Ми всі мріємо мати надійну покрівлю над нашим домом. Тому при будівництві будинку чи не основну роль приділяємо покрівлі. Сьогодні існує багато матеріалів з яких виготовляють черепицю для покрівлі, але значна частина людей надає перевагу саме сланцевій черепиці. 

Сланець, відомий ще як природний шифер. Shiefer в перекладі з німецького – сланець. Він являє собою натуральний камінь (гірська порода) з орієнтованим розташуванням мінералів і добре вираженою сланцуватістю, тобто здатністю розколюватися на тонкі пластинки різної геометричної форми і розміру. Колірна гамма сланцевої покрівлі представлена ​​в темних тонах: від сірого до чорного, від темно-коричневого до темно-зеленого. Природньо останнім часом зріс попит на більш яскраві тони сланцю, однак такий сланець в першу чергу йде на оформлення орнаментів.

Сланцева покрівля – http://kievstone.com.ua/subcat.php?id=6 вже більше двох століть прикрашає відомі європейські палаци і замки, кафедральні собори і церки, які до сих пір зберегли кам’яну покрівлю в первозданному вигляді. Згодом покрівля зі сланцю стала своєрідним символом респектабельності, але в той же час вона стала і більш доступною. Завдяки своєму винятковому зовнішньому вигляду і чудовим характеристикам сланцева покрівля в Європі переживає зараз своє друге народження, особливо в приватному житловому будівництві.

Ви запитаєте чи варто використовувати сланцеву покрівлю для власного дому? Ми відповімо, що однозначно так, а нижче в додачу до наших слів наведемо суттєві переваги сланцевої покрівлі.

Отже, сланцева покрівля має такі переваги:

  • ця покрівля довговічна (термін служби – понад 200 років);
  •  висока міцність і опірність деформаціям;
  • не змінює своєї кольористики;
  • не реагує на передати температур;
  • має низьке водопоглинання;
  • має високу морозостійкість.

Конфігурація черепиці зі сланцю

Сланцева покрівля завдяки своїй дрібнозернистості і великій кількості форм дозволяє архітекторам створювати найрізноманітніші форми.

Існує близько 250 шаблонів для встановлення сланцевої покрівлі. Основні види кладки: старогерманська кладка, кладка прямокутними черепицями, декоративна кладка “кокетками”, кладка гострокутними черепицями, “дика” кладка, кладка “риб’яча луска”, кладка “сотами”, луската кладка, кладка черепиці з одним округленям та інші.

Сланцева покрівля при її будівництві, вимагає мати спеціальні інструменти і кваліфікованого підходу до роботи. Крім того, на сьогоднішній момент виготовляються сланцеві плитки, різного розміру і форми. Кваліфікований майстер може здійснити монтаж сланцю, в місцях з різною складністю. Навіть димові труби, башточки і слухові вікна, не перешкода для професійного покрівельника. Потрібно пам’ятати, сланець, це міцний покрівельний матеріал, але він очікує кваліфікованого підходу до встановлення. Сланець, природою утворювався мільйонами років і виявляється тим покрівельним елементом, який прослужить вам багато років.