Особливості вибору квартири та поширені типи планування

Що може піти не так, коли ви вибрали і купили нову квартиру? При тому, що ви ретельно вивчили забудовника, дізналися про якість його будинків і будівельних технологій, познайомилися з особливостями благоустрою житлового комплексу та з інфраструктурою району? В цьому випадку ви практично захищені від неприємних сюрпризів, проте, після проведеного часу в новій квартирі, може виявитися, що ви помилилися з плануванням. Саме тому слід заздалегідь дізнатися про особливості різних видів планувань, і як слід подумати, яке планування краще вибрати, якщо ви вирішили купити квартиру в новобудові.

Кілька порад,на що звернути увагу при виборі планування

Якщо у вас велика сім’я – подумайте про те, щоб в квартирі було місце, де ви зможете з комфортом проводити час усі разом. Один з кращих варіантів буде кухня-вітальня.

Зверніть увагу на достатню кількість сонячного світла в квартирі протягом дня. Сонячні промені вбивають багато видів шкідливих мікробів, тому так важливо, щоб у вікна проникало сонячне світло мінімум 2 години на добу.

Співставте висоту стель і інші пропорції приміщень. У невеликій за розмірами квартирі стелі вище 3 метрів можуть зіграти не на користь комфорту: житлові кімнати і в більшій мірі санвузол можуть перетворитися в «колодязі», і опалення такої квартири буде більш витратним. Вважається, що ідеальна висота стелі для різних типів квартир – 2,7 м.

Пам’ятайте, планування, в яких є кімнати нестандартної форми, можуть доставити багато клопоту. Як правило, приміщення з гострими кутами нефункціональні, їх складніше обставити, до того ж асиметрія у багатьох людей викликає психологічний дискомфорт.

Деякі люди вважають, що великий коридор ні до чого, і не варто витрачати гроші на покупку цих квадратних метрів. Однак, як показує практика, проживання в квартирі набагато комфортніше, коли в коридорі є достатньо простору, для того, щоб організувати там зберігання речей. Оптимальний розмір для цього 3,5-5 м2.

Квартири з ізольованими кімнатами

Як ви вже зрозуміли, в такій квартирі всі кімнати ізольовані один від одного, в тому числі кухня, а з’єднують приміщення коридори або прохідні холи.

Вважається, що така квартира ідеально підходить для сімей, в яких живуть різні покоління людей. Ізольовані приміщення забезпечать самоту для тих, хто цього потребує.

При виборі такої квартири зверніть увагу на коридори, оскільки ця площа, за яку вам доведеться так само заплатити. Вузькі і довгі коридори не функціональні і в них майже не проникає природне світло. Набагато краще, коли вони широкі і тут присутні ніші для шаф-купе або поглиблення, які можна переробити під гардеробну.

Квартири з суміжними кімнатами

Цей тип житла зустрічається в новобудовах рідше за інших. Як правило, тут є центральна кімната, з якої можна потрапити в інші. Незважаючи на відчутну економію простору, жити в такій квартирі сім’ї з дітьми не зручно. Внутрішня шумоізоляція квартири нижча. Однак з іншого боку, в такому житлі набагато більше природного світла і зведені до мінімуму коридорні площі.

Найчастіше в новобудовах можна зустріти змішані варіанти житла, де суміжними є дві кімнати, інші ж ізольовані.

Вільне планування квартири

Відмінний простір для творчо налаштованих людей. В основному зустрічаються в будинках класів «бізнес» і «еліт», з цієї причини сприймаються, як елемент «преміум» сегмента.

Внутрішніх стін в такій квартирі немає. Господарі можуть розпорядитися можливостями планування на свій смак – зробити кімнати нестандартної форми і з розмірами по своєму смаку.

Отже, надіємось, що наші поради допоможуть вам обрати житло у якому завжди буде радісно, тепло і комфортно. Пам’ятайте, що сприятливу атмосферу для життя ви зможете зробити будь де, якщо тепло ваших сердець не згасає.