Вакцинованих Sputnik V не пускають в Україну – “завертають” на кордоні

Вакцинація російським біопрепаратом Sputnik V не дає права на в’їзд в Україну – вакцина не сертифікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Про це в коментарі LIGA.net розповів прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

“У довідці про вакцинацію, яку ви надаєте на кордоні, повинна бути вакцина, яка належить до переліку схвалених ВООЗ. За останні кілька днів близько 15 осіб були виявлені на кордоні з Україною – це іноземці, які хотіли потрапити в Україну. Вони намагалися по довідці про вакцинацію Sputnik V перетнути кордон. Всім відмовили “, – розповів Демченко.

Як відзначають в ДПСУ, іноземці, крім обов’язкового поліса страхування від COVID-19, повинні мати або негативний результат ПЛР або експрес-тесту, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ в перелік дозволених. Це вакцини від Pfizer / BionTech, Sinopharm, Sinovac, Moderna, Johnson & Johnson, а також дві вакцини від компанії AstraZeneca, розроблені спільно з Оксфордським університетом і Південною Кореєю.

Раніше ми писали: Вигнали і заборонили в’їзд: у Словаччині виявили 11 українців, які незаконно працювали на підприємстві.