Для в’їзду в ЄС більшості вакцинованим українцям все одно потрібен буде ПЛР-тест, але є винятки

Європа починає відкривати свої кордони та спрощує процедуру їх перетину. Так, в багатьох країнах ЄС запроваджуються спеціальні сертифікати про вакцинацію, які дозволють перетинати кордон без здачі тестів на COVID-19. 

На превеликий жаль більшість вакцин, якими вакцинують українців не входять до переліку дозволених для використання в ЄС.

Про повідомили в ЕМА у відповідь на запит BBC Україна.

“…ні Covishield (Індія), ні AstraZeneca-SKBio (Південна Корея) не мають дозволу на використання у ЄС. Також у списку ЕМА немає китайської вакцини CoronaVac”, – йдеться в повідомленні.

Саме цими трьома препаратами вакцинували і вакцинують українців. Четверта – Comirnaty (Pfizer) є у переліку EMA, тобто дозволена до використання в Євросоюзі.

Для українців це означає те, що коли запустять COVID-сертифікати для подорожей, тим, хто вакцинувався Covishield, AstraZeneca-SKBio чи CoronaVac, для в’їзду в ЄС все одно треба буде робити свіжий ПЛР-тест.

Повна вакцинація буде підставою для в’їзду тільки для тих, кого вакцинували препаратом від Pfizer. Або коли Європейська агенція лікарських засобів зареєструє й інших виробників.

У списку від ЕМА є AstraZeneca, але тільки Vaxzevria, яка виробляється у Великій Британії.

Також є американські Moderna і Johnson&Johnson. Але їх немає в Україні.

Зазначимо, 1 червня ВООЗ внесла CoronaVac у список препаратів для екстреного застосування. Сподіваємо у скорому часі ця вакцина отримає дозвіл на використання в ЄС.

Читайте також: Українець на заправці в Польщі знайшов гаманець з готівкою: тепер може сісти в тюрму на 5 років.