Як зняти стрес офісному працівнику за допомогою арт-терапії

Однією з форм психотерапії називають арт-терапію, яка останнім часом стає все більш популярною. Її можна застосовувати також для підвищення стресостійкості в офісних працівників. Для цього потрібно знати особливості підходу та придбати необхідні канцтовари.

Прості методи арт-терапії для зняття стресу в офісних співробітників

Арт-терапією можуть користуватися всі, для цього не потрібно мати хист до малювання. Головне тут – не створити красиву картинку, а отримати терапевтичний ефект під час малювання та інших творчих занять.

Ось які заняття можна віднести до арт-терапії:

  • якщо є позитивні чи негативні емоції до якоїсь людини, можна зробити своїми руками листівку та написати на ній усе, що хотілось би сказати цій людині. Після цього запакувати саморобку в конверт та вкинути у скриньку на пошті – писати адресу не треба, адже суть полягає не в тому, щоб листівка дійшла до адресата;
  • можна намалювати картинку, після чого розірвати її на частини і з них створити новий колаж. Така вправа спонукає людей ризикувати, пробувати нове та відноситися до життя з долею креативності;
  • можна малювати в повній темряві – це допомагає позбутися внутрішнього критика, який існує в голові майже кожної людини;
  • для малювання необов’язково завжди використовувати стандартні інструменти – можна просто винайти свої, наприклад, спробувати помалювати зубочистками, саморобним пензликом із помпонів та вовни;
  • щоб перестати підживлювати негативні емоції до якоїсь людини або до самого себе, можна створити коробку прощення. Її прикрашають заспокійливими зображеннями та словами. У ході роботи в пам’яті спливають приємні спогади про того, для кого призначена коробка.

Способів арт-терапії дуже багато – варто починати з найпростіших і заглиблюватися в тему при наявності інтересу та бажання.

Правильний вибір канцтоварів для творчості та арт-терапії

Займатися арт-терапією можна прямо в офісі під час обідньої перерви, і для цього необов’язково мати під рукою спеціальні інструменти – для малювання підходять і прості олівці. Для ескізів та начерків можна придбати олівці зі ступенем твердості 2Н. Якщо хочеться створити малюнок з інтенсивними чорними тонами, то краще вибрати олівці 4В та 8В.

Для арт-терапії знадобляться також акварельні фарби. З ними малюнки виходять прозорими та легкими. При виборі набору краще уникати неприродніх відтінків, оскільки вони не сприяють зняттю стресу.

Папір можна використовувати будь-який, наприклад, офісний для друку. Щільність – близько 80 г/м². Для малювання простими олівцями можна вибрати папір і з вищою щільністю – 90-110 г/м².

Якщо немає часу вивчати різноманітні техніки арт-терапії, виручить антистрес-розмальовка. Заповнюючи дрібні деталі приємними кольорами, робочі проблеми будуть поступово відходити на задній план.