Стиль лофт: як правильно вибрати меблі для квартири

З моменту свого зародження квартири в стилі лофт створювалися в переобладнаних приміщеннях колишніх заводів та фабрик. Величезні площі, великі вікна, високі стелі і майже повна відсутність обробки – все це буквально «дихає» брутальністю і мужністю. У всьому відчувається твердий характер. В сьогоднішні днв сам стиль лофт успішно переноситься і в звичайні квартири, зачаровуючи власників своїм мінімалізмом і нетривіальністю оформлення, де кожен предмет меблів максимально функціональний.

У стилі лофт саме меблі визначають загальний колорит. Якісні меблі у цьому стилі на даний час виробляє не так вже й і багато компанії. В Україні серед таких компаній варто виділити – вудверк, адже саме тут працюють справжні професіонали, які знають, як створити затишок.

Потрібну атмосферу також допоможуть створити світильники у відповідному техногенному стилі, плакати або графіті та фотографії. Або, навпаки, вінтажні предмети і антикваріат, який додасть обстановці свою «родзинку».

Загальні принципи вибору меблів для лофт

Лаконічність і строгість, виражена індивідуальність, поєднання контрастів – в оформленні лофт слід дотримуватися саме цих принципів. Подібні інтер’єрні рішення якнайкраще відображає меблі з масиву дерева, металу.

Кожен з предметів дизайну повинен бути практичний і багатофункціональний – це одне з важливих умов індустріального стилю.

Класичні «лофтового» кольору:

  • білий; світло- і темно-сірий;
  • мармур; темний граніт;
  • червоно-бордовий.

Хочете оформити справжній лофт? Підбирайте меблі саме такий колірної гами.

Так як лофт по своїй суті нагадує студію тільки з більшою площею, то ще одним призначенням меблів буде поділ квартири на зони. В одному приміщенні складно стерти кордони між різними за призначенням ділянками простору. Тому крім меблів розподіл по зонах досягається різними кольорами обробки і світлом.

Вітальня

Акцентом на тлі грубої обробки стін у вітальні повинен стати великою диван з м’якими подушками. Оббивка – шкіра або груба тканина. Доповнити зону відпочинку можуть кілька глибоких крісел і пуфів. Решта меблів повинна розташовуватися по периметру приміщення, серед яких стелажі, шафи-купе з відповідною обробкою, тумби. Причому все це можна не підбирати в одному колірному спектрі. Лофт вітає оформлення в різних тонах.

Спальня

Це єдине місце в лофт, яке відокремлюється від решти приміщення ширмою, перегородкою або шафою. Тут також панує мінімалізм. Ніяких «приторно-будуарний» трюмо або жіночих столиків. Створити атмосферу справжнього індустріалізму допоможе:

  • високе ліжко з кованої спинкою, або виготовлене ​​з масивних дерев’яних елементів;
  • приліжкові тумбочки брутального виду;
  • авангардні світильники на тросових системах, прожектори з поворотом, абажури у вигляді каркаса з металевого дроту, або ж просто голі лампочки на проводах.

До речі, в подібному інтер’єрі прекрасно буде виглядати крісло-качалка, старовинна скриня або комод.

Кухня

Інтер’єр кухні в стилі лофт більше нагадує європейські трактири кінця 19 – початку 20 століття: велика площа, масивні стільниці або барні стійки уздовж стін або посередині, стільці з високими спинками. Доповнить загальну картину кухонне обладнання, розвішане на стінах, звисаючі зі стелі горщики з квітами і оригінальний посуд. Від верхнього ряду кухонних шаф в лофт часто відмовляються, замінюючи їх стелажами або полицями.

Облаштувати своє житло в стилі лофт, на перший погляд, нескладно. Однак багато власників квартир часто забувають про основне правило такого оформлення мінімалізм. Не перестарайтеся, перевантажуючи інтер’єр і у вас обов’язково вийде справжній витриманий індустріальний стиль.