Перелом тазових кісток у домашніх улюбленців: особливості лікування

Домашні улюбленці приносять нам радість і затишок. Але деколи з ними трапляються різні неприємні ситуації. Серед них – переломи. Звичайно, що будь-яка хвороба або травма у тваринки викликає хвилювання і переживання. В такі момент потрібно пам’ятати, що зараз існує багато сучасних методів лікування, навіть якщо тваринка зазназна значних тварм – шанс на порятунок залишається.

В цій статті ми поділимося з Вами інформацією про такий метод лікування як остеосинтез тазу у тварин – https://realvet.com.ua/posluhy/travmatolohiia-ortopediia/osteosyntez-tazu/, адже багатьом домашнім улюбленцям це часто дає можливість повноцінно жити.

Саме при переломі тазових кісток у домашніх улюбленців часто звертаються за остеосинтезом тазу. Перелом тазових кісток – клінічна ситуація в ветеринарії, сполучена з отриманням серйозних травм при вуличній бійці, зіткненні з автотранспортом, падінні з висоти, ударом тупим предметом.

Таз у тварин коробкообразної структури. При локальному пошкодженні однієї кістки функціональність кінцівок зберігається. При сильній травматизації ламаються одночасно. Значення має порушення цілісності подвздошного сегменту. Він передає фізичне навантаження на тулуб і хребет. Ветеринари звертають увагу на необхідність обстеження таких тварин. Важке пошкодження кісткових структур нижньої частини тулуба поєднується з пневмотораксом та контузією легень, травмами сечового міхура і органів сечовивідних шляхів, кишечника.

Після стабілізації стану при переломі тазу у кішки або собаки, адекватного знеболення, вдаються до латерального і вентродорсальному рентгенологічного дослідження. Рентген – єдиний метод діагностики пошкодження, що впливає на тактику подальшого ведення тварини.

Варіанти усунення перелому тазу  ( на прикладі кішки):

Медикаментозне та консервативне

Лікування передбачає введення лікарських препаратів для зменшення болю, зниження температури, зовнішньої фіксації кінцівок еластичним бинтом, корсетом. Підходить для терапії лонної і сідничної кістки, підвивиху крижово-клубового суглоба, порушення цілісності таза без перспективи звуження тазового кільця. Якщо стан викликає занепокоєння, тварина потребує повторного лікування.

Хірургічне втручання

Виконується при травмах нижніх кінцівок. Застосовується при переломах вертлюжної западин, двосторонньому порушенні цілісності кісткової тканини, стенозі таза, множинної деформації оточуючих кісток, порушення функції сечового міхура і кишечника через звуження тазового кільця. Важкі травми викликають гострий біль при становленні на лапи, тварина страждає, відчуває муки.

Хірургічна допомога при переломі кісток тазу у кішок підпорядковується принципам остеосинтезу – утворення кісткової тканини. Уражені ділянки фіксують гвинтами, штифтами, які утримують пластинами, зовнішніми пристроями фіксації з дією по типу апарату Ілізарова, спиць. Матеріали фіксаторів різноманітні: від металу до титанового сплаву. Ціна операції при переломі тазу у собак і кішок варіює від обсягу медичного втручання.

mnozhestvennyj perelom plechevoj kosti u koshki
на фото застосування остеосинтезу у кішки

Після операції тварина залишають в клініці на 1-2 дні за бажанням власника. Лікарі дають рекомендації по догляду за хворим, етапами реабілітації, плановому спостереження. При появі тривожних симптомів важливо звертатися в клініку.

Хірургічне лікування забезпечує жорстку фіксацію пошкоджених тканин, прискорює відновлення і переведення пацієнта на амбулаторне спостереження. Внутрішня фіксація важлива тваринам з великою вагою та супутніми хворобами опорно-рухового апарату.