Як вибрати дитячий візок?

Візок є першим транспортом малюка і входить в список обов’язкових покупок. Важливо вибрати саме таку коляску, яка буде зручна не тільки для малюка, але і для мами з татом. Однак серед величезного вибору моделей батькам складно знайти найбільш підходящу.

Види дитячих візків

Вiзок дитячий може бути декількох типів:

  • Люлька, призначена для новонароджених малюків і до досягнення ними півроку.
  • Прогулянкова – модель для діток, які можуть сидіти.
  • Універсальна коляска, що підходить для малюків від народження і до 3-4 років. Оснащена люлькою і прогулянковим блоком. Є також вироби 3 в 1 з автокріслом.
  • Трансформер – поєднання люльки і прогулянкового візочка, в якій можна змінити кут нахилу спинки, підніжки, напрямок руху малюка за рахунок перекидної ручки.

Також є візки для близнюків, які відрізняються наявністю двох блоків. Це габаритні і важкі вироби, що важливо враховувати при покупці.

Головні критерії вибору

Iнтернет магазин дитячих товарів пропонує безліч дитячих колясок. Перед покупкою, в першу чергу, потрібно звернути увагу на сезонність візків. Для експлуатації взимку потрібно брати утеплені моделі, для літа – вироби з хорошою вентиляцією. Для прогулянки в дощ і сніг обов’язково купується дощовик, для захисту від комарів і мошок – москітна сітка. Також взимку знадобляться спеціальні рукавички, які пристібаються до ручки.

Важливо дивитися на керованість і прохідність візків. Найкращою прохідністю володіють коляски з великими гумовими колесами (трансформери і люльки). Візок повининен мати хороші гальма, так як вони є запорукою безпеки дитини. При поворотних колесах вони повинні бути оснащені спеціальними стопорами, щоб можна було зафіксувати їх в одному положенні.

На комфорт малюка також впливає амортизація. Перед покупкою покачайте коляску, якщо вона плавно розгойдується і не завалюється на бік, значить, амортизація хороша. Варто також звернути увагу на механізм складання, щоб можна було без проблем укласти візок в багажник або поставити на балконі.

Взагалі вибір коляски залежить виключно від уподобань кожного з батьків і умов проживання. Для активних сімейних пар підходять легкі і маневрені вироби, тим, хто любить неспішні тривалі прогулянки – універсали або трансформери. Краще вибирати модель не яскравого кольору, щоб не дратувати очі дитини. Візок в темних тонах менш мазка, однак влітку в ній буде спекотніше, так що, варто звернути особливу увагу на вентиляцію.