Як підібрати турку та приготувати накращу каву? – поради

Щоб потішити себе справді смачною кавою з витонченим ароматом і оригінальним смаком, зовсім не обов’язково відвідувати місцеві кав’ярні або витрачати величезні гроші на придбання професійної кавомашини. Заварити чашечку запашного напою ви зможете просто у себе вдома, з мінімальним набором допоміжних «інструментів». А допоможе вам в цьому турка (джезва). При правильному виборі джезви і зерен, вам вдасться домогтися виключного смаку та аромату кави – результат вас гарантовано задовольнить.

Як вибрати турку для кави

При виборі турки для кофе насамперед звертайте увагу на її форму. Важливо, щоб посудина була схожа з глечиком,  витягнута і звужена вгорі. Саме в цьому випадку пінка буде збиратися в області вузького горлечка, виконуючи при цьому функцію своєрідної пробки. Така кава матиме особливо чітко виражений смак і аромат, і все це завдяки ефекту «запечатування».

Має значення діаметр дна, воно повинно бути в два або три рази ширше самої вузької частини посудини. У такому виробі вода буде прогріватися поступово, при цьому вона встигне в себе увібрати смак і аромат помолу.

Не варто також применшувати важливість матеріалу виготовлення виробу. На ринку представлені турки, виконані з:

  • нержавіючої сталі;
  • міді;
  • алюмінію;
  • кераміки;
  • скла;
  • срібла.

Не зважаючи на те, що найдорожчим варіантом являється джезва зі срібла, за своєю практичності вона в кілька разів буде поступатися турці з міді, покритій з середини шаром латуні (цей метал виключає окислення міді при її взаємодії з кавою). Також, найбільш оптимальним і практичним варіантом буде стальна турка, доступні варіанти ви можете переглянути у Мир Посуды.

20443 turka tselnokatanaya dzhaz 06l
Турка цільнокатана Джас 600 мл. / фото: Мир Посуды

Не варто купувати легкий по вазі алюміній, який легко може перекинутися в самий не відповідний для цього момент. Цей метал також має унікальну властивість вбирати в себе запахи, що дуже небажано при заварюванні кави.

Кращий сорт кави для турки

Як варити каву в турці? Найважливіше – правильно вибрати сорт кави. Не рекомендується використовувати робусту або купажі, які містять її – варто брати тільки арабіку. І цьому є кілька простих пояснень:

  • В смаку робусти явно простежується гірчинка, яка тільки посилиться;
  • Заварюючи каву в турці, ви отримуєте можливість домогтися не тільки виняткового смаку, але і вишуканого запаху. Недорогий сорт робуста не дозволить вам отримати належний результат, він пахне не так інтенсивно, як арабіка;
  • Через те, що кофеїну міститься в робусті більше, ніж в арабіки, заварена в турці кава може вийти надмірно міцною.

Помел кави для турки

Заварювання кави в турці не передбачає наявності певних вимог до помолу, він може бути будь-яким. Різниця виявиться лише в смаку готового напою. Чим інтенсивніше перебиті кавові зерна, тим міцніше вийде напій через інтенсивну екстракцію кави. І навпаки. Якщо ви не женетесь за міцністю і вважаєте за краще м’який смак, тоді віддавайте перевагу великому помолу.

Підготовка води для кави

Так, як хлор повністю вбиває всі смакові властивості продуктів, експерти не рекомендують брати для заварювання кави звичайну водопровідну воду. Якщо ви не звикли запасатися очищеної бутильованої водою з магазину, тоді вам варто придбати найпростіший вугільний фільтр або озонатор для нейтралізації хлору в питній воді. У самому крайньому випадку при відсутності пристосувань для очищення, можна відстояти воду добу і більше в посуді або попередньо її закип’ятити і процідити. Але, незважаючи на ці прості способи очищення, в воді все одно залишаться сторонні домішки, які негативно впливають на смак кави. Тому, ідеальним рішенням виявиться бутильована, джерельна або вода з колодязя.

Потрібні пропорції

Як варити каву в турці, пропорції якої важливі для смакових властивостей готового напою? Ідеальне співвідношення води і кави при готуванні у джезві – 10 до одного відповідно. Якщо ви вирішите заварити собі чашечку напою, то на 100 мл води вам потрібно буде взяти 10 грам кави. Якщо ж ви любитель міцної кави, тоді її вміст можна збільшити.

Класичний рецепт приготування кави в турці

При заварюванні зерен в джезві за класичною рецептурою, вам потрібно буде засипати помол в кавоварку. Далі влийте в ємність ½ частини води кімнатної температури. Встановіть посудину на вогонь.

Якщо ви любите кавово-молочний напій, тоді залийте в решту води додаткові рідинні складові (наприклад вершки) і змішайте її з кавою. Важливо не перелити воду – вона не повинна досягати вузького горлечка, інакше кава «втече» при закипанні. Потрібно раз ретельно розмішати каву і продовжувати утримувати турку на слабкому вогні до моменту кипіння. Не перетримайте турку на вогні. Після того як пінка підніметься вгору, потрібно перелити кави в заздалегідь підігріті чашки. Зачекайте кілька хвилин для завершення екстракції і повного осідання осаду.