Кисневі шланги: на що потрібно звернути увагу при виборі

Газове зварювання почало застосовуватися раніше інших видів і залишилася актуальним досі. Це дуже простий спосіб з’єднання сталей, коли полум’ям пальника, при контрольованому спалюванні ацетилену і кисню, нагрівається, а згодом плавиться основний і присадний матеріал.

Щоб укомплектувати пост для зварювання або різання металу необхідні: пропановий і кисневий шланги, газові редуктори, балони, а також різак або пальник. Кисневий шланг для газового зварювання і різання металів варто купляти тільки у перевірених точках продажу, серед таких компанія «ZetFlex» – zetflex.com.ua. До прикладу, тут ви знайдете шланги чеського виробництва Semperit, які дуже позитивно себе зарекомендували на ринку.

Кольори зварювальних шлангів

В більшості випадків, випускається повністю кольоровий (зовнішній шар). В експлуатації це дуже зручно. Зварювальник, перед початком робіт, не замислюючись, під’єднує кисневий шланг синього кольору до редуктора, який має такий же колір, а пропановий рукав червоного кольору до такого ж редуктора (правда ацетиленовий редуктор і балон мають білий колір корпусу).

rukav sinii big
на фото кисневий рукав синього кольору

1, 2 і 3 класи шлангів для газозварювання

Продукція ділиться на три класи.

Перший, використовується для транспортування горючих газів (ацетилену і пропану) тиск яких на виході з балона не перевищує 0,63 МПа.

Другий, застосовується при комплектації бензорізів і гасорізів, оскільки створений для рідких видів палива, які подаються під таким же тиском.

Третій, найпопулярний. Він витримує набагато більший тиск, до 2 Мпа і застосовується не тільки для транспортування кисню від балона до пальника або різака, але і вуглекислоти, аргону (при виконанні напівавтоматичного і аргонодугового зварювання) і інших газів.

Напірний кисневий рукав затребуваний на СТО і всюди де застосовують пневмоінструмент (для передачі стисненого під тиском повітря до компресора). А ось купити кисневий шланг можна у компаній, які себе добре зарекомендували на ринку, тому оберайте тільки перевірених продавців і не економте на на цій покупці.

DfaQV6fX4AE06MY
на фото працює газозварщик

Конструкція і навантаження, які повинні витримувати пропанові та кисневі шланги

Такі шланги складаються з двох частин (окремо виготовлені зовнішня і внутрішня трубки) між якими проходить каркас з бавовняної або синтетичної поліефірної нитки, просоченої спеціальними складниками. Від якості гуми, армування і технології виробництва і залежить їх вартість. Хороший кисневий рукав для газозварювання повинен бути легким і гнучким. Навіть при мінімальному радіусі вигину, деформація його внутрішнього перетину не повинна бути більше 10% від номіналу. Саме такі якісні шланги пропонує компанія Zetflex. В цій компанії Ви знайдете саме такі кисневі шланги, які будуть відповідати вашим вимогам.

Можливі навантаження в ході експлуатації, які повинні витримувати пропанові та кисневі шланги:

  • Шланги скручують, коли намотують на транспортувальну візок або в бухти при зберіганні в коморі;
  • Розтягують, коли газозварник намагається підтягти його до себе;
  • Переїжджають тачками і автомобілями;
  • Відчувають падіння різних предметів;
  • На їх поверхню в залежності від місця робіт потрапляють різні технічні рідини. На СТО – масло і бензин; на будівництві – фарба, розчинники, вода, в промисловості – емульсії, кислоти, луги і т.д.;
  •  Труться при постійному переміщенні об асфальт і інші поверхні;
  • Відчувають температурні впливи. Влітку лежать на гарячій поверхні під сонячними променями, а взимку експлуатуються при мінусовій температурі.