Сівалки зернові для тракторів: призначення, класифікація, принцип роботи

Сівалки зернові для трактора, мінітрактора

Вирощування зернових культур важлива і велика частина традиційного українського землеробства. Так як вирощене зерно використовується і на продукти харчування, і на кормові цілі, і на технічні цілі, і на продаж. З року в рік великі площі полів засіваються такими культурами. Причому займаються вирощуванням зернових культур як великі сільськогосподарські корпорації, так і фермерські господарства, і приватні господарства.

Однією з найважливіших агротехнічних операцій є посів насіння, яка в значній мірі впливає на майбутній урожай зернових культур.

Основними агротехнічними умовами, що висуваються до посіву зернових культур, є швидке рівномірне внесення насіння у вологий підготовлений грунт. Для того щоб виконати посів зернових відповідно до агротехнічних вимог використовують такі сільськогосподарські машини https://aico.com.ua/, як зернові сівалки.

Призначення сівалок зернових для тракторів і міні-тракторів

Сівалка зернова для тракторів і міні-тракторів є однією з найстаріших сільськогосподарських машин. Яка з давніх-давен використовуються людиною для посіву насіння, зернових культур в підготовлений грунт.

У порівнянні з застосовуваним раніше ручним способом розкидання насіння, посів з використанням сівалки для тракторів і міні-тракторів сприяє зменшенню витрачання посівного матеріалу, підвищенню продуктивності праці при посіві зернових, і відповідно, значної економії часу і фізичних сил.

Крім того, посів зернових з використанням сівалки забезпечує рівномірне закладення насіння, що сприяє якісному сходженню посіву. Основне призначення зернової сівалки полягає в проведенні рядного посіву зернових і зернобобових культур. До цих культур відносяться жито, пшениця, овес, ячмінь, горох, квасоля, соя, і т. д.

Застосування сівалок для тракторів і міні-тракторів забезпечує проведення посівної відповідно до агротехнічних вимог, тобто з дотриманням встановленої норми висіву, з рівномірним розподілом насіння по площі і по глибині загортання, з одночасним внесенням мінеральних добрив, а також в оптимальні терміни. Все вищесказане сприяє отриманню більшого врожаю.

Класифікація зернових сівалок для тракторів і міні-тракторів

Розподіл зернових сівалок на певні групи, в залежності від встановлених показників або характеристик, дозволяє зрозуміти їх особливості, що важливо при придбанні такої сівалки.

Залежно від способу внесення посівного матеріалу, зернові сівалки для тракторів і міні-тракторів поділяються на:

 • рядні;
 • вузькорядні;
 • пунктирні;
 • квадратно-гніздові.

Для посіву зерна використовують:

 • рядні;
 • вузькорядні сівалки.

Для рядних сівалок, для тракторів і міні-тракторів відстань між рядками становить 15 см, у вузькорядних ця відстань складає 7,5 см.

За способом агрегатування з трактором сівалки поділяються на:

 • причіпні;
 • навісні.

В останні роки у вітчизняних аграріїв дуже популярні навісні зернові сівалки з кількістю рядків від 12 до 24, вироблені в Китаї. Такі сівалки агрегатуються з китайськими мінітракторів потужністю 24-40 к.с.

За призначенням зернові сівалки поділяються на такі групи:

 • зернові – використовуються тільки для посіву зернових культур;
 • зернотукові – для посіву зернових культур з одночасним внесенням мінеральних добрив;
 • зернотрав’яні – для посіву зернових культур з підсівом багаторічних кормових трав;
 • зерноль’яні – для посіву зернових культур і льону.

Крім того, слід окремо відзначити зернові сівалки для тракторів і міні-тракторів спеціального призначення, до яких відносяться:

 • стерньові;
 • пресові;
 • комбіновані сівалки.

Принцип роботи зернової сівалки для тракторів

Більшість зернових сівалок для тракторів і міні-тракторів мають подібну конструкцію з наступним принципом роботи: зерно і мінеральні добрива, засипані у відповідні ємкості, самопливом подаються на котушкові висіваючі апарати.

Котушки забезпечують дозовану подачу насіння і добрив, через насіннєпровід в борозну, залишену сошником. Після цього загортачі проводять загортання висіяного насіння.

Норма висіву і зерна, і добрив регулюється за рахунок зміни довжини робочої частини котушкових висівних апаратів.

Привід висівних апаратів, здійснюється від опорно-приводних коліс або від опорно-приводного катка за допомогою ланцюгової передачі.