Дарування ікон: традиції, різновиди, свята

Традиція дарувати ікону має давнє і глибоке коріння. Наша країна християнська, православна. А ікона – це невід’ємний атрибу нашої культури. З давніх-давен українці дарували ікони на всі сімейні свята, весілля, вінчання і т.д., кращого подарунка годі було знайти. Адже ікона – це щось вічне, яке не має матеріальної цінності, вона являється оберігом для будинку, родини і конкретної людини. Коли в домі є ікони ручної роботи, в ньому і дихається якось по-особливому, легко і радісно.

Ікони можна дарувати всім: батькам, друзям, родичам, колегам по роботі, партнерам по бізнесу, хорошим знайомим, вчителям, лікарям, політикам. Ікони в подарунок підносять храмам, дитячим будинкам, лікарням, школам. І для них це теж дивовижний і яскравий подарунок. Ікони бувають іменні, вінчальні, сімейні, часто дарують ікони із зображенням святих, покровителів тих, кому дарують.

Часто батьки або хресні замовляють намалювати ікону святого дитині в подарунок на хрестини або іменини. І це дійсно той подарунок, який здійснить благотворний вплив на душу дитини. Адже, якщо він буде бачити зображення свого святого з самого раннього дитинства, навчиться молитися і просити у нього допомоги, безсумнівно, йому буде жити легко і радісно. Адже навіть в найважчі хвилини дитина знатиме, що він не один, поруч з ним є його небесний заступник перед лицем Господа, який завжди допоможе і підтримає.

Ікони на вінчання

Одним з основних атрибутів вінчання є вінчальна пара ікон, яка містить в своєму складі ікони Господа Вседержителя і Божої Матері. Ці ікони набувають молодята або їх батьки в церкві або за її межами, але вони повинні мати сакральне значення, яке досягається освяченням церкви. Найбільше сакральне значення має вінчальна пара батьків, передана перед вінчанням дітям, і символізує сімейні традиції роду. Вінчальна пара є оберегом молодої сім’ї, що охороняє непорушність шлюбу, та допомагає родині долати труднощі і захищає сім’ю від негативного впливу недоброзичливих людей.

Вінчальна пара ікон Спасителя і Божої Матері Казанської ювелірної роботи / vos-jewelry.com.ua

Ікона на хрестини

Незважаючи на всю різноманітність, ікони Хрещення Господнього мають загальні деталі. Так, на іконах Господь Ісус Христос зображений повністю у воді річки Йордан. Це вказує на те, що Господь приймає на себе всі гріхи світу, кожного з нас.  Також, при Хрещенні Господь благословляє правою рукою води Йордану. Вода – символ життя, а не смерті, як це було при потопі.

Ікона на день янгола

На день янгола відповідно дарують ікони святих, відповідно до імені людини. Ангел охоронець оберігає людину, та веде її по життю, тому важливо мати в хаті освячену ікону свого захисника. Якщо, немає ікони відповідно до імені людини не варто розчаровуватись, слід подарувати ікону Ісуса Христа.

Ікона лита настільна Господь Вседержитель Спаситель / vos-jewelry.com.ua