На очах у рідних загинуло двоє молодих IT-шників: убило струмом?

26-річний Влад Каснер і 28-річний Євген Іванов загинули під час відпочинку поблизу Чернігова. Вони відпочивали разом з працівниками компанії та рідними. Знайомі припускають, що причиною їхньої смерті став електричний струм, який через чиюсь недбалість потрапив у воду.

Великий колектив IT компанії із Чернігова у вихідні (14 та 15 серпня) проводив корпоратив у заміському готелі “Бреч”. Сюди вони приїжджали вже вдруге, попередній був півтора року тому.

Разом зі співробітниками компанії були члени їхніх сімей. Свято вже добігало кінця, 15 серпня люди виселялися з номерів, можна було ще погуляти територією, а після обіду всі збиралися їхати додому.

“Мій чоловік пішов у номер збирати речі, а я вирішила прогулятися по території. Коли підійшла до озера, зустріла своїх дівчаток, ми стали розмовляти. За декілька метрів від нас сидів Влад із дружиною. Вони одружилися буквально півтора місяця тому, а зустрічалися до цього років 5 або 6, ми всі їх знали”, – згадує події тієї неділі генеральна директорка сервісу 13 chats групи компаній SendPulse Аліна Гатченко (Дикуха).

Раптом дівчата почули крики, що Владу стало погано у воді.

 “Я тоді була біля озера і бачила як, Женя зірвався і побіг рятувати Влада. Але тут і Жені стало погано, він різко впав, у нього були судоми і він миттєво знепритомнів. Коли вони непритомніли, вони обидва видали дуже неприродний крик. Хтось закричав, що там струм, і щоб негайно всі вийшли з води. Це було жахливо! Вони обидва загинули у нас на очах. Там була і дружина Влада, Катя, вона теж усе це бачила. А потім прибіг брат Жені, але було вже пізно”, – розповідає Аліна.

“Я в той момент була поруч із Женею, поруч з водою біля обладнаного пляжу. Женя бачив, що Влад упав у тому місці, де було неглибоко, тому був певен, що зможе йому допомогти. Він забіг у воду і вже вздовж берега просто у воді почав бігти на допомогу до Влада, який вже зник під водою. І раптом сам упав. Тоді ще один наш співробітник Женя Кирієнко, який бачив, як падали хлопці, якими були їхні рухи у воді, все зіставив і зрозумів, що там струм. Він закричав, щоб усі вийшли з води”, – розповідає одна зі співробітниць компанії.

Витягати тіла зголосився охоронець бази

Він на сапі (надувна дошка для серфінгу) підплив і веслом витягав одного з хлопців. Алюмінієвий сачок для чищення басейну він не взяв, сказавши, що вода ще б’ється струмом.

Приблизно через 9 хвилин приїхала перша швидка. До цього колеги самі намагалися надати першу допомогу. Незабаром прибула і друга швидка, лікарі приблизно годину проводили реанімаційні заходи, але було вже пізно.

Хлопці були дуже активними

Женя і Влад були дуже життєрадісними та активними. Обидва грали у футбольній команді, Влад ходив на каяках.

У поліції Чернігівській області відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.119 КК України (вбивство двох осіб з необережності).

“Що саме там відбулося, стане відомо тільки після того, як проведуть усі експертизи. Терміни експертиз не встановлені, тому вони можуть тривати і місяць, і більше”, – каже речник поліції Наталія Слабеняк.

Винному загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі.

У вівторок, 17 серпня, Влада і Женю поховали.  Із Владом попрощалися в його рідному селі Козляничі, це всього за 10 хвилин їзди від місця трагедії. Женю ховали в рідному Чернігові, в нього залишився 3-річний син Роберт.